Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

TAG

akademia e shkencave

Akademisë së Shkencave i shtohen 6 anëtarë të rinj, mes tyre deputeti i PS që u tërhoq nga politika dhe sizmiologu i njohur i...

6 anëtarë të rinj i janë shtuar Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Në një mbledhje të mbajtur dje, janë votuar kandidatët për akademikë dhe...

“Shkencetarë shqiptarë nga e gjithë bota, bashkohuni”, krijohet Instituti i Fizikës te Akademia e Shkencave, e drejton Rexhep Meidani

Është themeluar sot në Akademinë e Shkencave Instituti Kombëtar i Fizikës, model i parë i këtij lloji në Shqipëri. Mbledhja themeluese u mbajt me praninë...

Artan Fuga kundër Komisionit për rishkrimin e Historisë së Shqiptarëve dhe Skënder Gjinushit: Nuk marrin vesh, kujtojnë se është si të firmosësh një tender

Akademiku Artan Fuga del kundër Komisionit që është ngritur nga Akademia e Shkencave për rishkrimin e Historisë së Shqipëtarëve. Fuga është vetë anëtar i...

Yuri Kim uron Ermonela Jahon për pranimin si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave: Faleminderit që përdor talentin tënd për të ndriçuar botën

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka përgëzuar soprano Ermonela Jaho, pasi kjo e fundit u pranua si anëtare e Jashtme e Akademisë së Shkencave në...

Sopranoja Ermonela Jaho pranohet si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave: E prekur pa masë

Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho është pranuar si anëtare e jashtme e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Lajmin e ka bërë vetë me...

“U bë me pakicën”, batuta e analistit për Ramën: Patronazhisti është kthyer në institucion, ai e di për kë ka votuar Gjinushi dhe anëtarët...

Analisti Afrim Krasniqi ndan një pjesë nga deklarata e kryeministrit Edi Rama te Akademia e Shkencave dhe thotë se ai e ka ditur se...

Edi Rama batuta me Skënder Gjinushin te Akademia e Shkencave: Për herë të parë, s’më ka uruar. Është bërë me pakicën

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në një aktivitet të zhvilluar te Akademia e Shkencave. Ai ka bërë batuta dhe me kreun e saj,...

“Si do ndihej Aleks Buda nëse do ngrihej nga varri”, Rama nga Akademia e Shkencave: Ka marrë fund koha kur titujt shpërndaheshin si dekorata...

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka qenë i pranishëm në një aktivitet në Akademinë e Shkencave, ku do të pranohen 17 personalitete të...

“Naim Frashëri dha kontribut me vlera të pallogaritshme”, Akademia e Shkencave, Universitetet e Vlorës e Gjirokastrës mblidhen në ditën e lindjes së poetit të...

Akademia e Shkencave e Shqipërisë, Universiteti "I. Qemali" Vlore dhe Universiteti "E. Çabej" Gjirokastër organizuan një konferencë shkencore ku akademikë, studiues e profesore mbajten...

U zgjodh në postin e rëndësishëm, reagon mjeku Alimehmeti: Ndihem i nderuar, shpresoj që kontributi im të ndryshojë situatën shëndetësore në Shqipëri

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti, është zgjedhur dje anëtar i Komisionit të Përhershëm të Shëndetësisë të Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Sot, Alimehmeti shkruan...

Lajmet e fundit