Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

Aida Hajnaj

Nis trajnimi një javor i 27 hetuesve të BKH-së në Itali, të pranishëm Arben Kraja dhe Aida Hajnaj

Ditën e sotme 27 hetuesit e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë nisur trajnimin nga ANtimafia Italiane në Romë.Të pranishëm në nisjen e trajnimit ishin...

Pas vizitës blic në SPAK, Yuri Kim bën deklaratën që frikëson dhe politikanët: Do ndëshkohet kush ka bërë krime, edhe në zgjedhje elektorale

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka zhvilluar sot në takim të papritur në SPAK, me drejtuesin Arben Kraja dhe drejtoren e BKH-së, Aida Hajnaj. Pas...

Yuri Kim vizitë të PAPRITUR në SPAK, i pranishëm Arben Kraja dhe shefja e BKH-së

Ambasadorja Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim “blic” jashtë kamerave të mediat në zyrat e SPAK. Burime për mediat bëjnë me dije se...

Rihapja e garës për hetues të BKH, Aida Hajnaj bën thirrje: Kandidatët me integritet dhe profesionalizëm të aplikojnë, afat deri më…

Drejtuesja e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj, ka bërë thirrje për aplikime për 32 vendet e mbetura vakante për hetues në këtë institucion. Me...

‘Dita e parë e klasës së parë’, hetuesit e BKH nisin trajnimin, ambasada e SHBA: Ky grup elitar shqiptarësh do të luftojë korrupsionin dhe...

Ambasada e SHBA-së ka njoftuar se ka nisur dita e parë e trajnimit për hetuesit e BKH-së që janë përzgjedhur mes të shumtave që...

‘Kanë fituar ata që nuk e meritojnë’, BKH ‘kërkon ndjesë’: Si pasojë e një gabimi njerëzor…

Byroja Kombëtare e Hetimit ka përmbyllur më herët fazën e përzgjedhjes së kandidatëve fitues për hetues të BKH. Mirëpo shumë prej...

‘Aplikuan mbi 650 kandidatë’, mbyllen aplikimet për hetues në FBI-në shqiptare

Aida Hajnaj, drejtuesja e Byrosë Kombëtare të Hetimit ka njoftuar mbylljen e palikimeve për hetues në BKH. Për t’u bërë pjesë...

Ambasadori britanik takon Aida Hajnaj: BKH progres për Reformën në Drejtësi! Lajme të këqija për ata që tallen me ligjin

Ambasadori britanik në Shqipëri Duncan Norman, ka takuar sot shefen e BKH Aida Hajnaj. Me anë të një shënimi në rrjete...

Hajnaj nesër merr në ‘dorë’ BKH-në, mbledh prokurorët e SPAK, vihet në lëvizje për 180 dosjet në pritje

Aida Hajnaj nesër fillon detyrën në krye të BKH-së (Byroja Kombëtare e Hetimit). Me fillimin e detyrës së re Hajnaj do...

Dita e fundit në detyrë, Ardi Veliu vlerëson Aida Hajnajn: Punoi me integritet për më shumë se dy dekada në polici

Drejtori i policisë Ardi Veliu, i ka dhënë një çertifikatë të lartë vlerësuese Aida Hajnajt në ditën e saj të fundit në krye të...

Lajmet e fundit