Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

ahmed kalaja

Festë dhe alkool pranë Xhamisë në Bulqizë, pas denoncimit hiqen menjëherë tendat, Kalaja: Faleminderit!

Pas denoncimeve të bëra në rrjetet sociale për tendat e ngritura pranë Xhamisë në Bulqizë, ditën e sotme mësohet se ato janë hequr. Ky lajm...

“Mos shani të vdekurin”, Ahmed Kalaja për Kastriot Myftarajn: U bë shembull për tallësit e islamit! Mos u lutni për rahmet se ju bëj...

Hoxhë Ahmed Kalaja ka reaguar pas vdekjes së gazetarit të njohur Kastriot Myftaraj, duke e quajtur si një tallës i Islamit që kishte bërë...

Hoxhë Ahmed Kalaja nxjerr pamjet dhe denoncon: Një polic i antiterrorit vjen dhe shantazhon djemtë tanë të Xhamisë! Do t’i bëjë spiunë

Hoxha i njohur i Xhamisë së Rrugës së Kavajës "Dine Hoxha", denoncon një efektiv të Drejtorisë së Antiterrorit se shantazhon djemtë që punojnë atje...

I pari president shqiptar që me familjen shkoi në Mekë, hoxhë Ahmed Kalaja shkruan për Nishanin: Të Zotit jemi dhe vetëm tek Ai do...

Hoxha i njohur Ahmed Kalaja, shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të ish-presidentit Bujar Nishani. Ai thotë se Nishani është i pari...

Xhamia e Namazgjasë hapet nesër? Hoxhë Ahmed Kalaja thotë se mund të ndodhë për Natën e Kadrit

Hoxha i njohur Ahmed Kalaja, shprehet se Xhamia e madhe e Namazgjasë mund të hapet nesër. E mërkura e 27 prillit përkon dhe me...

Hoxhë Ahmed Kalaja: Muaji i Ramazanit është koha më e mirë për t’iu lutur Zotit, ja çfarë të plotësohet

Hoxhë Ahmed Kalaja tha sot lutja është momenti kur njeriu i përgjërohet Zotit dhe se koha më e mirë për lutjet, është Muaji i...

“Njerëzit kanë harruar përse jetojnë”, Hoxhë Ahmed Kalaja shpjegon synimin e Ramazanit

Hoxha Ahmed Kalaja në prag të nisjes së Ramzanit është shprehur se synimi nuk është të qëndrojmë vetëm pa ngrënë dhe pa pirë, por...

Protesta e “heshtur” e imamit shqiptar, mbyll komentet pas kritikave

Imami i njohur Ahmed Kalaja ka postuar këtë karikaturë sot, në shenjë proteste mesa duket për mos-sensibilizimin e botës perëndimore me krimet ndaj vendeve...

Imami shqiptar mesazh kundër Halloween: Mos e shëmtoni krijimin e Zotit

Prej disa vitesh tashmë festa e të vdekurve, apo Halloween, festohet edhe në vendin tonë. Lokalet e natës dekorohen ndërsa mbushen plot me të rinj...

Blogerja e s*ksit shpërthen ndaj Ahmed Kalasë dhe Akil Panos: Më rrënqethin mishin me aleancën e tyrë, vetëm imam dhe pastor nuk janë!

Një debat i fortë është ndezur mbrëmjen e djeshme në emisionin “Expuls” mes moderatorit të emisionit, Ronaldo Sharka, Isa Myzyraj, Silvana Bushatit dhe Zhaklin...

Lajmet e fundit