Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Agron Tufa

Agron Tufa publikon dokumentin: Nasho Jorgaqi, spiun i sigurimit të shtetit i cili njihej me pseudonimin Dragoi

Ish-drejtor i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka publikuar një dokument me të cilin akuzon shkrimtarin Nasho Jorgaqi, si bashkëpunëtor...

Agron Tufa ‘shënjestron’ Autoritetin e Dosjeve: Auron Tare nuk është studiues por enverist 

Gentiana Sula, kryetare e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Sigurimit të Shtetit, ditën e djeshme firmosi urdhrin për nisjen e hetimit lidhur me...

Një grua i kërkon Agron Tufës informacion për babain e saj, ish-kreu i Institutit për Krimet e Komunizmit: I ati ka pas qenë hetues...

Një grua e quajtur Linda Miloti i ka kërkuar Agron Tufës, ish-kreu i Instutit për Zbulimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit informacion për...

Gjykata pushoi çështjen ndaj Spartak Brahos, reagon Agron Tufa: Mos t’i rrejë mendja, nuk do më fshihen dot!

Ish-Drejtori i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit në Shqipëri (ISKPK), Agron Tufa, ka reaguar një ditë pas vendimit të Gjykatës...

Çelo Hoxha zgjidhet në krye të Institutit për Krime të Komunizmit, zëvendëson Agron Tufën

Bordi i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), ka zgjedhur ditën e sotme kreun e ri të saj. Me...

‘Kreu i ri i SPAK, hetues i komunizmit’ Agron Tufa ‘përplaset’ me Ervin Salianjin: Seriozisht e ke, a jeni në vete

Ish-kreu i Institutit për Pasojat dhe Krimet e Komunizmit Agron Tufa, ndonëse me azil në Zvicër, vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes publike...

U zgjodh si kreu i SPAK, Agron Tufa sulmon Arben Krajën: Ka qenë hetues në komunizëm

Ish-kreu i Institutit për Studimet dhe Pasojat e Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa, ka reaguar pas zgjedhjes së sotme nga Këshilli i Lartë i...

NUK KA IKUR AGRON TUFA, POR JU TË GJITHË

Nga Artan Gjyzel Hasani:   Ikja e Agron Tufës është me e rëndë se ikja e Kadaresë në kohën kur diktatura...

Ish-ministri i regjimit komunist shokon me deklaratën: Plumbin në ballë Agron Tufës do ja jepja vetë

Ish- Kryetari i Inspektimit të Shtetit dhe ish ministri i Tregtisë së Brendshme gjatë regjimit komunist, Osman Murati, ka shokuar me deklaratën e tij...

Hodhën BALTË mbi të, Agron Tufa ngre padi ndaj Spartak Brahos dhe Fatos Tarifës

Agron Tufa ka ngritur akuza ndaj deputetit Spatak Braho dhe Fatos Tarifës për hedhje balte ndaj tij. Avokati i Tufës, i...

Lajmet e fundit