Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Agjencia e Mbikeqyrjes policore

Ardi Veliu emërohet në krye të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore

Ardi Veliu është emëruar në krye të Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, e njohur si ish-SHÇBA. Veliu zëvendëson në këtë post Muhamet Rrumbullakun, i cili pritet...

Vetëm gjatë qershorit u ndaluan 19 policë, 50 u referuan në prokurori

19 punonjës policie janë ndaluar apo arrestuar vetëm gjatë muajit qershor të 2022, pas ankesave të qytetarëve apo institucioneve drejtuar Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore. AMP...

Vrasja në Komisariat dhe plagosja nga efektivi i FNSH, AMP jep informacion për dy ngjarjet që tronditën blutë në Tiranë

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka dhënë përditësime të reja lidhur me dy ngjarje të rënda që tronditën opinionin publik mbrëmë, me protagonistë punonjësit e...

Arrestohet polici në Tiranë, ngiste makinën pa patentë dhe nën efektin e kanabisit

Një efektiv i Policisë së Shtetit është arrestuar nga Agjencia e Mbikëqyrjes Policore për ngarje të makinës në mënyrë të parregullt. AMP bën me dije...

Lajmet e fundit