Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
67 %
1.5kmh
75 %
Enj
12 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
12 °
Hën
15 °
E enjte, 1 Dhjetor, 2022

TAG

agim nesho

Zyrtarisht Partia e Lirisë me në krye Metën, Gjykata e Tiranës pranon aktet e konventës së LSI

Gjykata e Tiranës ka pranuar aktet e konventës së Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila tanimë zyrtarish do të njihet si Partia e Lirisë. LSI...

Nesho: Rama bëri gabim që mori muxhahedinët, pse s’i mori vetë Amerika? Çim Peka e nxjerr ‘blof’: Të parët i solli Berisha

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho thotë se kryeministri Edi Rama bëri gabim që pranoi në Shqipëri strehimin e mijëra muxhahedinëve iranianë. Teksa komentonte...

Ilir Meta dhe Kryemadhi shkojnë për ngushëllime në Ambasadën britanike: Populli shqiptar do t’i jetë gjithmonë mirënjohës Mbretëreshës

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, së bashku me bashkëshorten e tij dhe deputeten Monika Kryemadhi dhe nën kryetarin Agim Nesho, ditën e...

Replikat e Ramës me Bullgarinë, Partia e Lirisë: Politikë e rrezikshme dhe e panevojshme

Partia e Lirisë akuzon kryeministrin Edi Rama se po provokon vendet e Bashkimit Europian si Bullgaria për të bllokuar qëllimisht procesin e integrimit të...

SPAK nisi hetimet për Ilir Metën, Nesho: Ai është lider trim e me vizion, nuk u ble kur Rilindja e zgjodhi President

Agim Nesho, nënkryetar i Partisë së Lirisë, thotë se nisja e hetimeve nag SPAK për Ilir Metën është "një akt i turpshëm, dëshpërues, i...

Agim Nesho tregon pse iu bashkua Partisë së Lirisë, flet me superlativa për Metën: Është luftëtar i lirisë, lider me vendosmëri dhe vizion

Diplomati Agim Nesho tregon arsyet pse iu bashkua Partisë së Lirisë, dhe sot është renditur në krah të ish-presidentit Ilir Meta, ndërsa mban dhe...

Agim Nesho “zgjidhet” zv.kryetar i Partisë së Lirisë: Qëllimi ynë, anëtarësimi sa më i shpejtë në BE

Zëvendëskryetari i Partisë së Lirisë, Agim Nesho, një një deklaratë për mediat u shpreh se anëtarësimi sa më shpejt i Shqipërisë në Bashkimin Europian...

Gafa e Agim Neshos në Konventën e LSI: Ramën e solli në pushtet aleanca e qelbësirave

Diplomati Agim Nesho është shfaqur në podiumin e LSI-së tashmë partia e Lirisë si një nga prurjet e reja të Ilir Metës. Gjatë fjalimit të...

Diplomati e tregon për herë të parë: Zv.Sekretari Amerikan i Shtetit e quajti Ramën “TERRORIST” pas 21 Janarit, kreu i PS-së vajti në ambasadë...

Diplomati Agim Nesho ka treguar për herë të parë mbrëmjen e sotme se ish-Zv. Sekretari Amerikan i Shtetit, Thomas Countryman, e ka quajtur Edi...

Këndvështrimi ndryshe i ish-ambasadorit Nesho: Shqipëria është larg standarteve për në BE, vetoja bullgare është justifikim

Ish-ambasadori Agim Nesho thotë se Shqipëria është larg standarteve për pranimin në Bashkimin Europian. Kjo deklaratë e tij vjen pak ditë pasi vendet anëtare...


Lajmet e fundit