Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

Afrim Krasniqi

Dita e Demokracisë, analisti: Dikur 140 deputetët deklaronin 180 libra të botuar, sot me krenari deklarojnë 180 makina luksoze dhe vila

Shkruan Afrim Krasniqi 15 shtatori është Dita Ndërkombëtare e Demokracisë. Dikur ishte ditë me simbolikë të madhe, frymëzuese dhe reflektuese. Tani “demokracia“ nuk është shumë...

Ambasadorët BOJKOTOJNË Kuvendin e ri, asnjë diplomat i huaj nuk është i pranishëm në seancën e parë plenare

Ditën e sotme ka nisur punimet Kuvendi i ri i Shqipërisë, ku vetëm disa minuta më parë janë betuar 140 deputetët e rinj të...

Batuta e analistit: Imagjinoj mbledhjen e FIFA/UEFA që mundohet të kuptojë se çfarë është Taulanti, Partia, patronazhisti…

Një dron me mesazh politik fluturoi dje mbi stadiumin gjatë ndeshjes Shqiperi-Hungari. Droni nuk u konsiderua si incident dhe nuk u protestua nga futbollistët, megjithatë...

Analisti politik: Shqipëria 4 muaj me dy Parlamente, një i zgjedhur e një në detyrë; eksperiment unik dhe pa sens

Analisti Afrim Krasniqi shkruan për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili sot firmosi vendimin për mbajtjen e seancës së parë plenare. Ajo do...

Analisti Afrim Krasniqi: Ata që drejtojnë Shqipërinë dhe Kosovën sulmojnë njëri-tjetrin! E duan shtetin, por vetëm për vete

Analisti Afrim Krasniqi ka komentuar raportet mes drejtuesve politikë të Shqipërisë dhe Kosovës. Në një postim në Facebook, ai shkruan se këta "drejtues" të dy...

“Kabineti i Qeverisë së Stabilitetit. Një mozaik interesant partish, karrierash, kostumesh…”

Nga Afrim Krasniqi Retrospektivë e tranzicionit: Kabineti i Qeverisë së Stabilitetit (qershor-dhjetor 1991). Një mozaik interesant partish, karrierash, kostumesh, përvojash, pjesë e një koalicioni të madh...

ISP nxjerr deklaratën: Basha kishte të drejtë për Vangjush Dakon, tani të vendosë për deputetin e PD

Instituti i Studimeve Politike nxjerr një deklaratë të kreut të PD, Lulzim Basha, të tetorit 2020, kur ai kërkonte që kryebashkiaku i Durrësit të...

Analisti politik nxjerr dokumentin e shtatorit ’91: PD aplikoi për herë të parë votën e Kuvendit për të zgjedhur Kryesinë. Sot emërohen nga kryetari

Analisti politik Afrim Krasniqi, publikon një dokument të shtatorit 1991, dhe thotë se ishte rasti i parë në 30 vite kur një forcë politike...

“Kështu nisi kapitalizmi”, analisti tregon dokumentet, si Hajdin Sejdia bëri firmë me shtetin shqiptar dhe do ndërtonte hotele e fshatra turistike por la pas...

Premtoi se do të ndërtonte, në bashkëpunim me shtetin shqiptar, dhjetra hotele dhe fshatra turistike, fill pas zgjedhjeve të para pluraliste, por ajo që...

Politologu nxjerr dokumentin e rrallë kur ministri ynë raportonte në mbledhje më 1990: Ministri i Jashtëm i Francës provokoi, mbante në dorë librin e...

Politologu i njohur Afrim Krasniqi ka publikuar në rrjetin e tij social një dokument të rrallë, pjesë nga raportimi i ministrit të Jashtëm, Reis...

Lajmet e fundit