Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
57 %
1.5kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

Afrika e Jugut

Jetoi në arrati për 7 vite, krimineli i shumëkërkuar aplikon për punë në Polici, arrestohet

E teksa autoritetet në Afrikën e Jugut e kërkonin lart e poshtë, krimineli u shkoi në komisariat për të kërkuar një vend pune. Kjo është...

Studimi: Infektimi me Omicron mund të rrisë imunitetin ndaj Deltës

Studiuesit në Afrikën e Jugut kanë gjetur se ata persona që janë infektuar me variantin Omicron të koronavirusit kanë më shumë imunitet ndaj variantit...

Vuante nga sëmundja e rëndë, vdes fituesi i Nobelit për Paqe, kundërshtar i pakompromis i aparteidit

Kryepeshkopi Desmond Tutu, fitues i çmimit Nobel për Paqe dhe hero i luftës kundër aparteidit, ka ndërruar jetë ditën e sotme. Bëhet e dije se...

U kthyen nga Afrika e Jugut, rezultojnë pozitivë me “Omicron” 13 pasagjerë në Holandë

Varianti i ri i Covid-19, i quajtur “Omicron” ka mbërritur edhe në Holandë. Bëhet me dije se rastet e para janë shënuar në Amsterdam, konkretisht...

SHBA ndalon udhëtimet nga vendet e Afrikës së Jugut, pas zbulimit të variantit të ri të Covid

SHBA iu bashkua listës së vendeve që po ndalojnë fluturimet nga Afrika e Jugut dhe disa vende të tjera fqinjë të saj për shkak...

Një grua humbi jetën dhe një tjetër në gjendje të rëndë, SHBA, Afrika e Jugut dhe BE, pezullojnë vaksinimin me Johnson&Johnson, shkakton mpiksje gjaku

SHBA, Afrika e Jugut dhe Bashkimi Evropian do të ndalojnë përkohësisht shpërndarjen e vaksinës Johnson & Johnson, pas raporteve të mpiksjes së rrallë të...

Koronavirusi/ Raportohen vdekjet e para në Afrikën e Jugut, shtetet fillojnë mbylljen e kufijve

Afrika e jugut ka konfirmuar dy vdekjet e para nga koronavirusi ditën e sotme, duke krijuar një situatë alarmi te autoritetet. ...

Hante prej një viti pa paguar, ja çfarë u thoshte pronarëve

Një 27-vjeçar në Afrikën e Jugut gjeti një mënyrë naive për të ngrënë çdo ditë ushqim falas.   Sipas Daily Mail,...

Cikloni godet Afrikën e Jugut, 150 të vdekur (VIDEO)

Mozambiku, Zimbaveja dhe Malaëi në Afrikë janë goditur nga një ciklon i fuqishëm që ka shkaktuar 150 viktima dhe qindra të zhdukur. ...

Pilotonte për 20 vite pa patentë, ja si u zbulua (VIDEO)

Një burrë 48-vjeçar nga Afrika e Jugut ishte pilot për 20 vite pa pasur patentë dhe lejen e nevojshme.   Sipas...


Lajmet e fundit