Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Afganistani

Joe Biden njoftoi largoi e trupave nga Afganistani, reagon Xhaçka: Edhe Shqipëria gati t’i tërheqë trupat ushtarake

Presidenti i SHBA, Joe Biden njoftoi sot se më datë 11 shtator Amerika dhe NATO do të tërheqin trupat ushtarake nga Afganistani. Ndërkohë për këtë...

E DHIMBSHME/ Shkelën minën, vdesin nga shpërthimi 9 fëmijë

9 fëmijë afganë vdiqën tragjikisht pas një shpërthimi të fuqishëm në provincën e Darkadit, në verilindje të vendit. Fëmijët po shkonin...

Ditë e zezë për Afganistatin, vdesin 62 veta në një xhami

62 afganë kanë vdekur ditën e sotme dhe 100 të tjerë janë plagosur pas një serie shpërthimesh në lindje të vendit.   ...

Pranë marrëveshjes pas 20 viteh luftë, atentati kamikaz vret 10 veta në Afganistan

Një atentat kamikaz u mori jetën 10 personave dhe plagosi 42 të tjerë paraditen e sotme në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. ...

Nuk ka qetësi as në festën e pavarësisë, 34 të plagosur në Afganistan

Afganistani ka rënë prej e një tjetër serie atentatesh me bomba ditën e sotme, kur kremtohet 100-vjetori i pavarësisë. 10 shpërthime të fuqishme në...

Rëndohet bilanci nga sulmi terrorist në Kabul, 15 të vdekur deri më tani

Është renduar bilanci i sulmit terrorist në Afganistan, ku katër persona qëlluan më armë në Hotelin Interkontinental të Kabulit. Mësohet se terroristët kanë...

Ministrat e vendeve të NATO-s mblidhen për të vendosur “fatin” e Afganistanit

Ministrat e NATO-s, janë mbledhur në Bruksel për të diskutuar fuqizimin e misionit të aleancës në Afganistan dhe riorganizimin e strukturës së tyre komanduese,...

Lajmet e fundit