Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

afganistan

Shpërthen bomba në autobus, katër persona humbin jetën dhe 11 të tjerë mbetën të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Afganistan, ku katër persona kanë humbur jetën, ndërsa 11 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë...

30 të vdekur dhe 90 të plagosur nga shpërthimi i një bombe në Afganistan, mes viktimave edhe nxënës shkolle

Të paktën 30 persona mbetën të vrarë nga shpërthimi i një makine bombë në provincën Logar të Afganistanit, mes tyre edhe nxënës shkolle dhe...

E RËNDË/ PËRGJAKET xhamia, po falnin namazin, vriten tetë anëtarët e një familje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një xhami në provincën lindore të Afganistanit, ku tetë anëtarë të një familje humbën jetën pasi disa...

Trupat e SHBA dhe NATO-s tërhiqen nga Afganistani pas 20 vitesh, Yuri Kim përgëzon Shqipërinë: Shkuam bashkë dhe do largohemi bashkë. Ju jemi mirënjohës...

Sot Presidenti amerikan, Joe Biden njoftoi se më datë 11 shtator 2021 do të tërhiqen nga Afganistani të gjitha trupat ushtarake të SHBA dhe...

Joe Biden zgjedh datën simbolike: Në 11 shtator SHBA dhe NATO largon përfundimisht ushtarët nga Afganistani

Presidenti amerikan Joe Biden njoftoi  këtë të mërkurë se SHBA do të tërheqë të gjitha forcat Amerikane nga Afganistani deri në 20-vjetorin e shënimit...

Talibanët kërcënojnë me sulme trupat e huaja: Largohuni nga Afganistani deri më 1 maj!

Talibanët kanë kërcënuar me kthim të armiqësive ndaj trupave të huaja në Afganistan, nëse ato nuk largohen deri më 1 maj të këtij viti,...

Vdesin 18 persona nga sulmi terrorist në Afganistan, shumë të lënduar

Të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe 57 janë plagosur në sulmin terrorist nga një kamikaz në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul. ...

Shefi i ushtrisë ajrore zbulon ‘krimet e luftës’: Nuk kishte vend në helikopter, i burgosuri qëllohet për vdekje

Një i burgosur afgan është qëlluar për vdekje nga forcat speciale australiane pasi në helikopterin ku do transmetohej nuk kishte vend për të.   ...

Akuzat e New York Times, reagon Shtëpia e Bardhë: Presidenti nuk është informuar për komplote ruse në Afganistan

Shtëpia e Bardhë thotë se Presidenti Trump nuk është informuar më parë se ekzistojnë raporte të zbulimit amerikan që, sipas një gazete amerikane, tregojnë...

Video që përlot, ushtaraku shqiptar kthehet nga misioni në Afganistan, i bën nënës surprizën e papritur

Ushtari Shkëlqim Hoxha, prej vitesh me shërbesë në Afganistan u kthye në atdhe por nuk lajmëroi askënd. Ai mendoi që kthimi...

Lajmet e fundit