Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

afgane

Rama me ftesë të Hillary Clinton udhëton nesër drejt SHBA, do të nderohet me çmimin e madh

Kryeministri Edi Rama pak më parë njoftoi se nesër do të udhëtonte drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Bëhet me dije se kryeministri në Amerikë...

VIDEO/ Me muzikë dhe valle, afganët e strehuar në Shqipëri festojnë 28-29 Nëntorin

Afganët që prej disa muajsh janë strehuar në Shqipëri, pasi talibanët morën në dorë kontollin e Afganistanit. Mirëpo në këto ditë feste në Shqipëri, edhe...

“Këtu flemë pa frikë, askush s’do të na marrë vajzat”, afganët kanë një jetë të qetë në Shqipëri, por preferojnë Kanadanë

571 qytetarë afganë që jetojnë në një resort turistik në Durrës, pas evakuimit të tyre nga Afganistani, thonë se po shijojnë paqen dhe lirinë...

Tentoi të nxirrte jashtë Shqipërisë dy afganë me dokumente false, arrestohet 25-vjeçari në Portin e Durrësit, procedim për dy të huajt

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga Policia në Portin e Durrësit, pasi tentoi të ndihmojë 2 afganë të dalin nga vendi ynë...

Në varfëri ekstreme, familja afgane shet vajzën për 500 dollarë: Ishim të detyruar, fëmijët tjerë po vdesin urie

Afganistani po përballet me krizën më të madhe humanitare në botë, me një përkeqësim të mprehtë të situatës që kur talebanët morën pushtetin në...

Plas sherri mes afganëve të strehuar në Shëngjin, njëri plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë, ku disa shtetas afganë janë konfliktuar me thikë. Bëhet me dije se janë zënë me thika dy...

FIFA falenderon kryeministrin Edi Rama për evakuimin e 57 sportistëve nga Afganistani

Organizmi më i lartë I futbollit botëror, FIFA ka falenderuar një sërë personalitetesh nga bota për evakuimin e emigrantëve nga Afganistani. Në valën e...

Refugjatët afganë sulmojnë ushtaren amerikanë në bazën ku po strehohen në SHBA

Një ushtare amerikane është sulmuar nga disa burra afganë, të cilët janë strehuar në bazën Fort Bliss, SHBA. Byroja Federale e Hetimit ka konfirmuar se...

“Është e pavërtetë”, Rama përgënjeshtron Macron: Nuk na paguajnë për afganët, po punojmë për integrimin e tyre në shoqëri

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për median franceze ka folur për afganët që janë strehuar në Shqipëri. Gjatë intervistës me gazetaren Luiz Seiller, Rama...

Strehim i përkohshëm, nis largimi i afganëve nga Kosova

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", të enjten pritet të largohen rreth 117 shtetas afganë, të cilët ditë më parë ishin strehuar në...

Lajmet e fundit