Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
38 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

TAG

afagane

Mbërrin sot në Kosovë grupi i parë i afganëve, mister vendi i strehimit të përkohshëm

Grupi i qytetarëve afganë që do të strehohen përkohësisht në Kosovë pritet të mbërrijë të shtunën rreth orës 19 në aeroportin e Prishtinës. Zëri...

Shpërthimet e fuqishme në Kabul, rinisin evakuimet e afganëve pas sulmeve kamikaze

Fluturimet për të evakuar afganë dhe të huaj nga Kabuli, rifilluan një ditë pasi dy sulmeve vetëvrasëse jashtë aeroportit në Kabul, duke lënë mbi...

Lajmet e fundit