Tirana
few clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
23 °
Hën
26 °
Mar
25 °
E premte, 30 Shtator, 2022

TAG

aeroporti nene tereza

Vijojnë shoqërimet e kontrollorëve, 7 persona përfundojnë në polici

Ka shkuar në 7 numri i kontrollorëve të aeroportit të Rinasit që kanë shoqëruar në polici mbrëmjen e sotme.Fillimisht në polici është shoqëruar Muhin...

Prokuroria e Tiranës nis hetimet për bllokimin e aeroportit të Rinasit, ja akuza që rëndon mbi kontrollorët

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me situatën e ndodhur në aeroportin e Rinasit, ku prej mbrëmjes së djeshme kontrolloorët kanë bllokuar...

PLAS në studio, kontrollori i kthehet Baton Haxhiut: Për 23 vite kam mbajtur b*thën tënde të sigurt në ajër

Ka plasur keq debati mes analistit Baton Haxhiu dhe kontrollorit të Rinasit Andel Trebicka.Fillimisht ka qenë analisti që tha në studion e emisionit “Opinion”...

Ish-prokurori: Sjellja e kontrollorëve përbën vepër penale, nëse do isha unë do i kisha arrestuar në flagrancë

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari ka deklaruar mbrëmjen e sotme se sjellja e kontrollorëve të aeroportit të Rinasit përbën vepër penale.Ai u shpreh se nëse do...

LISTA me EMRA: Kush janë kontrollorët e AlbControl të “stresuar” se s’marrin më 4 MIJË dollarë rrogë

Janë 65 punonjës të AlbControl, kontrollorët që kanë braktisur punën prej mëngjesit të sotëm, duke shkaktuar paralizimin e trafikut ajror në vendin tonë. Qeveria drejtoi...

Rama akuzon Metën dhe Berishën për bllokimin në Rinas: Kanë gjetur kryeministrin e gabuar për ta sfiduar, duan ta mbajnë mbyllur aeroportin deri në...

Kryeministri Edi Rama ka akuzuar presidnetin Ilir Meta dhe ish-kryeministrin Sali Berisha për grevën e kontrollorëve në aeroprotin e Rinasit. Ai tha se Berisha...

Aeroporti ‘Nënë Tereza’ jep njoftimin e rëndësishëm: Këto janë 25 fluturimet e konfirmuara për nesër

Ditën e nesërme nga aeroporti "Nënë Tereza" do të nisen 25 fluturime, me njoftimin që e bëjnë të ditur autoritetet e aeroportit. ...

Aeroporti ‘Nënë Tereza’ jep njoftimin e rëndësishëm: Dokumentet që ju duhen pasagjerëve që udhëtojnë drejt Gjermanisë për të takuar bashkëshortin apo bashkëshorten

Aeroporti "Nënë Tereza" ka dhënë një njoftim të rëndësishëm për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë në Gjermani, për të vizituar bashkëshortin apo bashkëshorten, që...

Balluku SULMON ashpër “kinezët e Rinasit”: Do përballeni me përgjegjësitë! Me çmimet më të KRIPURA në EUROPË, dhe flamuj si në PEKIN, kulm revoltues...

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku në një reagim të orëve të vona mbrëmjen e sotme sulmon ashpër koncesionarin kinez të Aeroportit “Nënë...

Pas grabitjes, Xhaçka jep urdhrin: Ushtria dhe Policia të ruajë Rinasin

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka në një konferencë për shtyp ka reaguar në lidhje me grabitjen e 10 milionë Eurove gjatë ditës së djeshme...

Lajmet e fundit