Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

TAG

aeroporti nene tereza

“Me këmbë të mbarë”, Aeroporti “Nënë Tereza” jep lajmin e MIRË për shqiptarët: Rifillojnë udhëtimet me Kretën, ja çfarë duhet të plotësoni

Aeroporti “Nënë Tereza” jep një tjetër laj  të mirë për të gjithë shqiptarët që duan të vizitojnë shtetin fqinj të Greqisë. Sapo kanë rifilluar...

Aeroporti “Nënë Tereza” jep lajmin e mirë: Në Greqi mund të hyjë çdokush që plotëson këto TRE kritere

Aeroporti “Nënë Tereza” ka bërë me dije një lajm të mirë sa i takon udhëtimeve të shqiptarëve drejt Greqisë, për turizëm apo çfarëdo. Nëse...

LISTA e PLOTË/ Aeroportin e bllokuan se ishin të stresuar nga ulja e pagës, zbulohen rrogat me shumë “zero” që marrin kontrollorët e AlbControl

Situata e paprecedentë me kontrollorët e kompanisë AlbControl, të cilët për më shumë se 24 orë bllokuan fluturimet në aeroportin e Rinasit pasi ishin...

Bllokuan aeroportin e Rinasit, Prokuroria e Tiranës kërkon “arrest me burg” për 2 kontrollorë dhe “arrest shtëpie” për një tjetër

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për kontrollorët Muhin Mezini dhe Armando Fezga, ndërda për kontrolloren tjetër Flora Ndreca është kërkuar “arrest...

Ministrja Balluku firmos urdhrin, kontrollorët e huaj mund të nisin punë në aeroportin e Rinasit

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikëa, Belinda Balluku, ka firmosur ditën e sotme urdhrin që i hap rrugë punësimit të kontrollorëve të huaj në aeroportin...

Unioni i Kontrollorëve të rajonit thirrje për zgjidhjen e krizës në Shqipëri: Uluni në dialog

Unioni i kontrollorëve të trafikut ajror të Sllovenisë, Kroacisë, Bosnjë-Hercegovinës, Serbisë Malit të Zi dhe Maqedonisë së Veriut ka dërguar një letër në mbështetje të...

“Mbylle kullën”, Veliaj: Greva nuk mund të ushtrohet në shërbimet e rëndësisë jetike, u orkestrua nga Meta por dështoi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar në lidhje me ngjarjen e paprecedentë që ka mbërthyer 48 orët e fundit aeroportin e...

Pendohen kontrollorët? Flet avokati: Ishte një akt emocional pasi dy punonjës u pushuan nga puna, një pjesë e tyre mund të rikthehen

Bllokimi i aeroportit të Rinasit për më shumë se 24 orë ka sjellë edhe arrestimin e 3 kontrollorëve, të cilët përballen me akuzën e...

Nisin thirrjet për protestë: Të mblidhemi sot në mbështetje të kontrollorëve te Drejtoria e Policisë

Një protestë në mbështetje të kontrollorëve të AlbControl është thirrur ditën e sotme. Mesazhet për protestë janë përhapur në rrjetet sociale, ku i bëhet thirrje...

Situata në RINAS, Aeroporti “Nënë Tereza” bën njoftimin e RËNDËSISHËM: Fluturimet e programuara do të fillojnë nesër

Aeroporti “Nënë Tereza” njofton se fluturimet e programuara do të nisin ditën e nesërme. Përmes një njoftimi zyrtar për media, Aeroporti i vetëm në Shqipëri...

Lajmet e fundit