Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
58 %
1kmh
0 %
Mër
29 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
36 °
Die
38 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

TAG

aeroporti i vlores

Studiues dhe aktivistë bëhen bashkë, protestë kundër ndërtimit të aeroportit të Vlorës në Zonën e Mbrojtur Vjosë-Nartë

Organizata për Mbrojtjen dhe Ruajtjen e Mjedisit Natyror në Shqipëri ka dalë kundër ndërtimit të aeroportit të Vlorës në Zonën e Mbrojtur Vjosë-Nartë.Gjatë eventit...

Qeveria shqiptare miraton vendimin për Aeroportin e Vlorës, ndërtimet priten të nisin së shpejti

Qeveria shqiptare ka miratuar vendimin për nisjen e e projektit për ndërtimin e aeroportit të Vlorës nga konsorciumi, pjesë e të cilit është edhe...

“Darkë pune për Aeroportin”, Edi Rama e kalon mbrëmjen në Vlorë nën shoqërinë e Behgjet Pacollit, i dhuron verë kallmet speciale, të ambalazhuar nga...

Kryeministri Edi Rama bëhet me dije se ndodhet mbrëmjen e sotme në qytetin bregdetar të Vlorës. Kreu i ekzekutivit është atje nën shoqërinë e...

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës, Rama publikon VIDEON: Do investohemi si shtet për të ndërtuar Akademinë e Aviacionit, vlonjatët do jenë krenarë

Kryeministri Edi Rama thotë se vlonjatët do të ndihen krenarë për ndërtimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës dhe Akademinë e Aviacionit që do të...

Firmoset kontrata për Aeroportin e Vlorës, Rama falenderon Behgjet Pacollin: Ka qenë e shkruar që një shqiptar të na shpëtojë të gjithëve

Kryeministri Rama ka falenderuar pak më parë biznesmenin shqiptar nga Kosova, Behgjet Pacolli, kompania e të cilit u shpall fituese për ndërtimine  Aeroportit të...

Nënshkruhet kontrata me kompaninë fituese për aeroportin e Vlorës, Balluku: Punimet do nisin brenda 14 muajsh, do të ketë ndikim në rritjen e jashtëzakonshme...

Nënshkruhet kontrata me kompaninë fituese që do i hapë rrugë nisjes së punimeve për aeroportin e Vlorës. Në fjalën e saj ministrja e Infrastrukturës, Belinda...

Aeroportet në vend, Balluku: Në Vlorë do të bëhet ai kryesori, Saranda vetëm në periudhën prill-tetor!

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku e ka cilësuar projektin ndërtues të aeroportit të Vlorës si një ndër investimet më të mëdha të...

Aeroporti i Vlorës, Rama jep lajmin nga Roma: Javën tjetër do të hapim tenderin, italianët të interesuar

Gjatë fjalës përshëndetëse në Asamblenë e Dhomës së Industrialistëve të Detit në Romë,  kryeministri Edi Rama ka zbuluar se javën tjetër do të hapet...

Aeroporti i Rinasit, Balluku: ‘Ka emrin Nënë Tereza, por ka cënuar xhepat e shqiptarëve’. Rama: ‘Tmerri i çmimeve do marrë fund në planin afatgjatë’

Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku sulmon sërish Aeroportin e Rinasit, duke thënë se “ka cënuar xhepat e shqiptarëve”. Nga...

Prezantoi projektin për Aeroportin e Vlorës, PD akuza Ramës: Aferë korruptive! Si u përzgjodh firma e Casamontit?

Partia Demokratike ka reaguar pas prezantimit të projektit të Aeroportit të Vlorës duke akuzuar kryeministrin Edi Rama si të përfshirë personalisht në këtë “aferë...

Lajmet e fundit