Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021

TAG

aeroplan

Rrëzohet avioni i Forcave Ajrore të Indisë, humb jetën tragjikisht piloti (FOTO)

Një pilot i Forcave Ajrore Indiane (IAF) humbi jetën mbrëmjen e së enjtes, pasi avioni i tij u rrëzua në provincën Punjab. Mediet e huaja...

Në “garë” kush do të zbresë e para, plas sherri mes dy grave kapen për flokësh (VIDEO)

Në media po qarkullon me shpejtësi një video ku shihen dy gra në një aeroplan të cilat po ziheshin me njëra-tjetrën kush do të...

Bie aeroplani privat në Itali, një i zhdukur

Një aeroplan i vogël privat me dy vende është rrëzuar pasditen e sotme në lumin Tiber, Itali. Mësohet se në aeroplan...

SHBA, aeroplani përplaset menjëherë pasi ngrihet në fluturim, 9 të vdekur

Nëntë persona kanë vdekur pasi një aeroplan u rrëzua menjëherë pasi u ngrit në fluturim në Chamberlain, Dakontën e Jugut. Mes...

Thellohet tragjedia në Moskë, hetuesit: 41 të vdekur nga flakët në avion

Të paktën 41 pasagjerë kanë ndërruar jetë pasi avioni rus me të cilin po fluturonin shpërtheu në flakë dhe u përplas me pistën gjatë...

Rrëzimi i aeroplanit në Ukrainë, G7 kërkon bashkëpunimin e Rusisë

Hetuesit ndërkombëtarë kanë arritur në përfundimin se raketa Buk që goditi aeroplanin e kompanisë Malaysia Airlines ka origjinën nga brigada antiajrore ruse 53 me...

Frikë në aeroportin shqiptar, futen eksploziv e armë në aeroplan

Një valixhe me eksploziv është futur deri në aeroplan këtë muaj, pa u detektuar aspak nga mekanizmat e sigurisë në aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës,...

Rrufeja godet avionin, alarmohen pasagjerët, anullohet ulja në aeroport

Një ndodhi që shkaktuar panik dhe që nuk ua ka siç duhet pushimet disa turistëve anglez, raportohet të ketë ndodhur në ishullin grek Skiathos....

Aeroplani bie frikshëm nga ajri në tokë, publikohen pamjet

Një aeroplan ka bërë një rënie emergjente nga ajri në Aeroportin e Mogadishu, Somalia. Momenti i rënies së frikshme është publikuar...

Lajmet e fundit