Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
44 %
2.6kmh
0 %
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
34 °
Pre
32 °
E hënë, 2 Gusht, 2021

TAG

Adriatik Llalla

Zvarritja e gjyqeve për mungesën e avokatit, Gjykata e Apelit i cakton mbrojtës kryesisht Adriatik Llallës (Seanca e radhës)

Gjykata e Posaçme e Apelit i ka caktuar avokat kryesisht ish-kryeprokurorit shqiptar Adriatik Llalla, për përballjen e këtij të fundit me drejtësinë. Shkak është...

Apeli i Posaçëm “dështon” përballë Adriatik Lallës, dy gjyqtarët e drejtësisë së re japin dorëheqjen në seancën për ish-kryeprokurorin shqiptar

Ndryshon trupa gjykuese në Apel ndaj ish-kryeprokutorit Adriatik Llalla, pasi dy nga gjyqtarët kanë dhënë dorëheqjen. Bëhet me dije se kanë dhënë dorëheqjes nga gjykimi...

Apeli i Posaçëm cakton DATËN: Ja kur do mbahet seanca e parë për Adriatik Llallën, u dënua me 2 vite burg dhe iu sekuestruan...

Gjykata e Posaçme e Apelit (GJKKO) cakton datën për seancën e parë për ish-kryeprokurorin shqiptar Adriatik Llalla. Ish-kreu i akuzës do të gjykohet në...

Zbardhet URDHRI i Joe Biden, nga të KORRUPTUARIT te ata “NON-GRATA”, kush janë zyrtarët që do u sekuestrohet prona në SHBA

Një lajm i bujshëm është bërë me dije sot nga presidenti i SHBA, Joe Biden, cituar nga ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim....

GJKKO e dënoi me 2 vite burg, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ankimon vendimin, kërkon të shpallet i pafajshëm

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka ankimuar dënimin me 2 vite burg në Shkallën e Parë, për akuzën e fshehjes së pasurisë në 3...

Gazetarja e pyet për akuzën e Llallës, Peza s’mban dot të qeshurën në studio: E kupto ça niveli…?

Alfred Peza është pyetur lidhur me akuzën e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla, se për shpalljen e tij non-grata ka ndikuar një artikull i Pezës në...

“Është shpifës ordiner”, Alfred Peza i përgjigjet akuzave të Adriatik Llallës: Nuk e kisha menduar kurrë se do vinte edhe kjo ditë!

Analisti Alfred Peza i përgjigjet akuzave të ish-kryeprokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Ky i fundit e quajti Pezën “një shpifës ordiner” dhe e akuzoi...

Deklarata “BOMBË” e Adriatik Llallës: Ambasadorja e BE-së më kërkoi që të arrestoja Berishën, vetëm kështu Shqipëria do të integrohej në Bashkimin Europian

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ku deklaroi se ish-ambasadorja e BE-së në Shqipëri, Romana Vlahutin, i ka...

Adriatik Llalla flet për marrëdhënien me Donald Lu: E kthyem në një debat personal! Ai dhe Nishani sulmuan sistemin e Drejtësisë

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ka folur mbrëmjen e sotme në Syri Tv për marrëdhënien e tij me ish-ambasadorin amerikan Donald Lu, ku u shpreh se...

Adriatik Llalla sulmon Alfred Pezën: Shpifës ordiner që është marrë me familjen time, ju tregoj si u shfry dosja e tij për pasurinë 1...

Ish-Kryeprokurori Adriatik Llalla ka sulmuar mbrëmjen e sotme Sekretarin për marrëdhëniet me Mediat dhe Shoqërinë Civile të Partisë Socialiste, Alfred Pezën.Ai tha se Peza...

Lajmet e fundit