Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

adn

U mbyt në Kanalin Anglez 8 muaj më parë, deti nxjerr në Norvegji trupin e djalit kurd

Gjendet pa jetë trupi i një fëmije 15-muajsh kurd,  i cili kishte humbur jetën së bashku me katër anëtarë të familjes së tij në...

Krimi horror në Greqi, AND-ja e bashkëshortit gjendet tek shiriti izolues që i kishin mbyllur gojën 20-vjeçares (DETAJE)

Vijojnë hetimet për vrasjen e tmerrshme të 20-vjeçares në Greqi, nëna e një vajze 11 muajshe. Mediat vendase bëjnë me dije se nën “mikroskopin” e...

‘Kam bërë analizën e ADN-së’, Mustafa Nano: Doli që jam autokton shqiptar

Gazetari i njohur Mustafa Nano ishte mbrëmë i ftuar në emisionin "Debati në Channel One” i gazetarit Roland Qafoku. Ndër...

Vrasja e 21-vjeçares greke, dalin DETAJE: Gjendet ADN-ja e shqiptarit te shufra e hekurit

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja në Rhodes me viktimë një studente 21 vjeçare greke. Në shufrën e...

81 të vdekur në Greqi, viktimat identifikohen me anë të ADN

Zjarri masiv që pushtoi Athinën ditën e martë shkaktoi shumë dëme, gjithashtu la dhjetra të vdekur dhe qindra persona të zhdukur. ...

Grabitja në Rinas, ndërtohet profili i ADN-së së të dyshuarve

Prokuroria e Përgjithshme e Tiranë ka shtyrë edhe për tre muaj të tjerë afatet hetimore, lidhur me grabitjen e bujshme në Rinas të kryer...

Krijohet hibridi i parë i njeriut me kafshën, njoftojnë shkencëtarët

Në një moment historik – po aq edhe kontroversial – shkencëtarët kanë njoftuar për krijimin e hibridit të parë të suksesshëm mes njeriut dhe...

E vërteta që shokoi britanikët, anglo-saksonët janë në minorancë

Faqja e specializuar e internetit për kërkimet gjenealogjike dhe ADN-në, “Ancestry DNA” ka njoftuar se origjina anglo-saksone e qytetarëve që jetojnë në Britaninë e...

“Skifterët” binjakë i shpëtojnë burgut, nuk dihet kush prej tyre është hajduti

Dy binjakët shqiptarë, të arrestuar rreth një vit më parë për mbi 100 vjedhje në Itali, ka futur në telashe grupin hetimor. Ata janë...

Lajmet e fundit