Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
0.5kmh
75 %
Mër
14 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
12 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

administrator

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë, shpall konkursin për administratorët e rinj

Ministria e financave po përgatitet të marrë në administrim disa njësi të pushtetit vendor, të cilat janë në faliment për shkak të mungesës së...

Punëtori ra nga lartësia dhe ndërroi jetë, arrestohet administratori në Tiranë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një punëtor ka humbur jetën në vendin e punës. Bëhet me dije se është proceduar në...

Vrasja e administratorit në Vlorë, vendoset masa e sigurisë për tre të rinjtë e arrestuar  

Gjykata ka vendosur masën 'arrest me burg' për tre autorët e dyshuar për vrasjen e administratorit të Kotes, Argjil Gjoka. Tre...

Shpërthen tritol në makinën e Administratorit të Farkës

Një sasi lëndë plasëse ka shpërthyer në makinën e administratorit të njësisë Farkë. Ngjarja ka ndodhur ditën e sotme rreth orës...

Kërcënoi administratorin e një firme në Tiranë, arrestohet vrasësi i Mirit të Xhikës (EMRI)

Policia e Tiranës ka arrestuar një person, procedoi një shtetas në gjendje të lirë për “Moskallëzim Krimi” si dhe shpall në kërkim dy të...

Kush nuk paguan administratorin përfundon në gjykatë, ja çfarë thotë tjetër ligji për bashkëjetesën kolektive

Nëse banorët nuk shlyejnë brenda tre muajsh tarifat për mirëmbajtjen e pallateve, administratori i ndërtesës i drejtohet gjykatës. Ky është një prej ndryshimeve në...

Veliaj prezanton 1147 administratorët e pallateve: Aplikoni për të përfituar nga Fondi i Komunitetit

Bashkia e Tiranës ka finalizuar sot ngritjen e 1261 asambleve të pallateve si dhe emërimin e 1147 administratorë që janë gati të fillojnë punën...


Lajmet e fundit