Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
37 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

Adem lala

Gjykata i konvertoi dënimin dy ish-kryetarëve të Bashkisë në punë publike, reagon gazetari: Vendim qesharak, nëse shkel ligjin duhet të rrish në burg e...

Gazetari Flamur Vezaj përmes një postimi në rrjetet sociale e ka konsideruar si “qesharak” vendimin e marrë nga Gjykata e Posaçme e Apelit ditën...

Apeli rrëzon ish-kryebashkiakun socialist Adem Lala, lë në fuqi dënimin e Gjykatës Kundër Korrupsionit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka lënë në fuqi dënimin me 1 vit e 4 muaj shërbim prove për ish-kryebashkiakun socialist të Hasit, Adem...

SPAK ‘djeg’ një nga 3 kandidatët e PS-së në Kukës, dënohet me burg Adem Lala

Ish-krye bashkiaku i Hasit Adem Lala është dënuar me 1 vit e 4 muaj burg Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. ...

U akuzua për privatizimin e një ndërtese, pushohen hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Hasit

Gjykata e Korrupsionit dhe e Krimit të Organizuar ka pushuar hetimet për ish-kryetarin e Bashkisë së Hasit Adem Lala, në lidhje me privatizimin e një...

Privatizimi i ndërtesës në Bashkinë e Hasit/ SPAK thërret si të pandehur ish-kryetarin, Lala: Hetoni peshqit e mëdhenj, ata lundrojnë të lirë

SPAK thërret si të pandehur ish-kryetarin e Bashkisë së Hasit Adem Lalën në lidhje me  privatizimin e një ndërtese në këtë bashki. ...

Gafur Mazreku “Qytetar nderi”, flet kryebashkiaku i Hasit: Tirana ka probleme më të mëdha

Nderimi “Qytetar nderi”, për ish deputetin e PS, Gafur Mazrekun, atentatorin e Azem Hajdarit ka ngjallur të tjera tensione në Tiranën zyrtare. ...

Lajmet e fundit