Tirana
moderate rain
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
6.2kmh
100 %
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

TAG

Abu Dhabi

Si ndryshoi tregun blerja e aeroportit të Rinasit nga “Kastrati Group”, nga Tirana në Paris, Milano, Londër e Abu Dabi me 20 euro

Linja direkte low cost Wizz air ka “lëshuar në dysheme” çmimet e biletave të avionëve nga dhe/ drejt Tiranës menjëherë pas ndryshimit të pronësisë...

Rrëzohet aeroplani i ambulancës në Abu Dhabi, humbin jetën 2 pilotët dhe 2 mjekë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe. Një aeroplan i ambulancës në Abu Dhabi është rrëzuar mëngjesin e kësaj...

“Jam mes kryeministrave më të gjatë”, Rama nga Abu Dhabi: Shqipëria është mes vendeve më të vogla, por bashkëpunimi përtej kufijve po rritet

Kryeministri Edi Rama në ceremoninë zyrtare të hapjes së konferencës “World Policy Conference” që po mbahet në Abu Dhabi, tha se bashkëpunimi përtej kufijve...

Rama mbërrin në Abu Dhabi: I ftuar nderi në Konferencë e Politikave Botërore

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Abu Dhabi, kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe, ku do të marrë pjesë në Konferencën e Politikave Botërore. Ai...

Wizz Air fillon fluturimet në Abu Dhabi, biletat nga 50 euro

Tirana International Airport njoftoi se nga muaji shtator, Wizz Air do të fillojë fluturimet direkte për në Abu Dabi. “Abu Dhabi, kryeqyteti i Emirateve të...

Abu Dhabi josh turistët e huaj, ofron vaksina falas kundër Covid-19

Abu Dhabi, kryeqyteti i Emirateve të Bashkuara Arabe ofron vaksina COVID-19 falas për turistët. Turistët me viza dhe ata me pasaportë për në Abu Dhabi...

Të PASURIT nxituan të udhëtojnë drejt Abu Dhabit, vaksina anti-Covid është SHITUR atje që në nëntor

Turizmi i vaksinave duket se është tendenca më e re e kohëve të fundit. Mediat italiane raportojnë se në fillim të...

Rama publikon pamjet nga Abu Dhabi, takohet me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa pamje nga momente e takimit me ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheik Abdullah Bin Zayed...

1-vjetori i hapjes së muzeut të Luvrit, Dua Lipa performon në Abu Dhabi

Dua Lipa do performojë në 1-vjetorin e hapjes së muzeut të artit në Abu Dhabi. Ylli i muzikës pop do të...

Edi Rama në Abu Dhabi, fton arabët të investojnë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Emiratet e Bashkuara Arabe ku është takuar me homologun  Mohammad Bin Rashid Al Maktoum, shehikun kryeministër dhe zëvendës president...


Lajmet e fundit