Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

abort

Danimarka ul moshën, lejon vajzat adoleshente të abortojnë edhe pa pëlqimin e prindërve

Danimarka dëshiron të ulë moshën në të cilën një vajzë e re mund të kërkojë abort pa pëlqimin e prindërve të saj në 15...

Wyoming shteti i parë amerikan ndalon pilulat e abortit, burg dhe gjobë për ata që i tregtojnë

Wyoming është bërë shteti i parë amerikan që ndalon pilulat e abortit pasi guvernatori i tij nënshkroi një projektligj që e bën të paligjshme...

“Mos trego se ku i more se na fut në burg”, mjekja në Kamëz shet kokrra aborti: Po i dha hemoragji, çoje në maternitet...

Kamera e fshehtë e emisionit “Stop” është ndalur në Qendrën Shëndetësore Kamëz në Konsultoren e Gruas. Gjinekologia me emrin Aida shet ilaçe aborti, e...

Vdiq pak pas abortit, Etleva Çullhaj nënë e dy fëmijëve, Materniteti i Elbasanit: Janë ndjekur të gjitha procedurat

Detaje të reja kanë dalë lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Elbasan, ku një 34-vjeçare humbi jetën disa orë pasi kishte kryer...

Nëna e dy fëmijëve humbi jetën pas abortit, zbardhet ekspertiza

34-vjeçarja Etleva Çullhaj, humbi jetën pak orë pasi kishte kryer abort në maternitetin e Elbasanit. Paraprakisht bëhet me dije se ekspertza ka nxjerrë rezultatin...

E RËNDË/ 34 vjeçarja kryen abort dhe ndërron jetë pas disa orësh, procedohen dy mjekët në Elbasan (EMRI)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Elbasan. Një 34 vjeçare ka kryer abort, por pak orë më vonë e reja,...

Arrestohet farmacisti në Tiranë, ngacmoi seksualisht klienten dhe tregtonte barna të kontrabanduara për abortin

Policia ka reaguar në lidhje me ngjarjen e turpshme të shënuar në Tiranë, ku një farmacist jo vetëm shiste ilace aborti kontrabandë, por edhe...

Presidenti Biden premton të ligjërojë të drejtën për abort nëse demokratët mbajnë shumicën në Kongres

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden tha se do të ligjërojë të drejtën e abortit, në janar nëse demokratët mbajnë shumicën në Kongres....

“Aborti është vrasje”, pastori: A mundet dikush të marrë vendimin të jetojë apo jo një qenie njerëzore

Vendimi i Gjykatës Supreme që shfuqizon të drejtën e abortit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i ka ndarë njerëzit në dy grupe, pro...

Gjykata e Lartë ndaloi të drejtën e abortit, vijojnë protestat në SHBA

Vijojnë protestat në SHBA, pasi Gjykata e Lartë vendosi që të hiqet e drejta e abortit. Disa shtete, të paktën 13 nga 50, kanë njoftuar...

Lajmet e fundit