Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

Abdul Ghani Baradar

Abdul Ghani Baradar, fitimtari i padiskutueshëm i luftës 20 vjeçare në Afganistan, profili i talebanit që mund të drejtojë Kabulin

Abdul Ghani Baradar, udhëheqësi taleban i liruar nga një burg pakistanez me kërkesë të SHBA më pak se tre vjet më parë, është shfaqur...

Luftëtari taleban konferencë nga presidenca e “pushtuar”: Kam qendruar 8 vite në Guantanamo. Testi i vërtetë fillon tani

Talebanët pasi morën shumicën e krahinave morën dhe kryeqytetin, Kabulin ndërsa presidenti Ghani braktisi vendin dhe u largua. Presidenca u mor pa luftë ndërkohë...

Lajmet e fundit