Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

abazovic

“Edi, mjeshtri i evenimentit”, nga Brukseli Abazoviç flet për samitin, jep mesazhin për liderët e rajonit: Të mos luftojmë njëri-tjetrin

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, gjatë një sesioni diskutimi rreth samitit të Bashkimit Europian me Balkanin Perëndimor në Bruksel, i shprehu përgëzime...

430 kg kokainë nga Mali i Zi në Fier, reagon Abazoviç: U koordinuam mirë me shqiptarët

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar për megaoperacionin antidrogë të koduar “Konsistenca” ku në pranga ranë 10 persona. Ai tha se konfiskimi...

DASH: SHBA do të mbështesë çdo qeverisje demokratike, pro-perëndimore në Mal të Zi

Departamenti amerikan i Shtetit tha se vota për rrëzimin e qeverisë së Malit të Zi, përbënte demokraci parlamentare në veprim, përmes së cilës populli...

BE reagon pas shkarkimit të Abazoviç: Mali i Zi ka nevojë për një qeveri të vërtetë pro-europiane

Mali i Zi, sipas kryetarit të delegacionit të Parlamentit Evropian për bashkëpunim me Malin e Zi, Vladimir Bilçik, ka nevojë për një qeveri vërtet...

Abazoviç mbështet nismën e senatorëve amerikanë: Pas nacionalizmit në Ballkanin Perëndimor qëndron korrupsioni

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka përshëndetur iniciativën e një grupi të senatorëve amerikanë për të miratuar një ligj të posaçëm për...

Mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Malit të Zi, reagon Abazoviç: Ata që filluan procedurën, nuk do të mbijetojnë politikisht

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar ditën e sotme lidhur me mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë së Malit të Zi. Gjatë një...

Vrasja e mafiozit malazez, reagon Abazoviç: E parandaluam disa herë eliminimin e tij

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazovic ka reaguar lidhur me eliminimin e mafiozit Miliq Sakoviç. Sipas Abazoviç, policia malazeze ka parandaluar disa herë...

Abazoviç i tronditur në Ukrainë: Tragjike ajo që pamë, krenar për Malin e Zi që zgjodhi paqen

Kryeministri malazez Dritan Abazoviç, gjatë vizitës së tij në qytetet ukrainase Borodjanka dhe Irpin, tha se paqja nuk ka çmim. Ai tregoi se pati mundësinë...

Rama dhe Abazoviç u nisën drejt Kievit, Berisha publikon foton: Me avion personal, uroj të mos kthehet nga Beogradi me turistë rusë

Kryeministri Edi Rama dhe homologu i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, janë nisur pasditen e sotme drejt kryeqytetit të Ukrainës, Kievit. Dy kryeministrat shqiptarë...

Zelensky fton Abazoviç në Kiev, kryeministri i Malit të Zi shpreson ta shoqërojnë edhe liderat e tjerë të Ballkanit Perëndimor

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor do të vizitojnë kryeqytetin e Ukrainës, Kievin, me ftesë të presidentit Volodomyr Zelensky. Lajmi bëhet me dije nga zyra e kabinetit...

Lajmet e fundit