Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

6 mars

Vëzhgues në zgjedhjet e 6 marsit do të jenë dhe amerikanët, KQZ miraton kërkesën e Ambasadës së SHBA

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar kërkesën e Ambasadës së SHBA në Tiranë, që kjo e fundit të ketë vëzhguesit e saj në zgjedhjet...

Zgjedhjet e 6 marsit/ KQZ u tërheq vëmendjen kandidatëve për kryetarë bashkie: Nuk keni raportuar në kohë aktivitetet

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka tërhequr vëmendjen institucione publike dhe organeve të tyre të varësisë, si dhe kryetarëve të bashkive Shkodër, Vorë, Durrës,...

Rama nga Dibra sulmon kandidatin e Bashës dhe Berishës: Njëri ka dalë nga vrima e bravës, tjetri nga vareja, kë do të votoni?

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Dibër ku ka folur për Këshillimin Kombëtar, por edhe për zgjedhjet e 6 marsit. Gjatë fjalës së tij Rama ka...

Meta nga Durrësi flet për zgjedhjet e 6 marsit dhe deklaratën e Kim: I bindur që qytetarët do të zgjedhin kandidatët më me integritet

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ndodhen në Durrës, ku ka folur për situatën politike në vend. Meta u shpreh para gazetarëve se për zgjedhjet...

SONDAZHI I REVISTËS NEWSBOMB: Si ndahen votat në Shkodër, Durrës dhe Lushnje? Cilët janë kandidatët më të preferuar

Revista Newsbomb angazhoi sondazhistin e mirënjohur Eduard Zaloshnja, për të zhvilluar një sondazh rreth zgjedhjeve të pjesshme të bashkive Durrës, Shkodër, Lushnje, Dibër, Vorë,...

Sot u hap fushata për zgjedhjet e 6 marsit, Meta mesazh: Vota është forca e vetme dhe e vërtetë e qytetarit në demokraci

Sot nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Në nisje të kësaj fushate presidenti Ilir Meta ka përcjellë dhe një...

Fushatat për zgjedhjet e 6 marsit, Celibashi thirrje partive politike: Respektoni Kodin Zgjedhor

Sot nisur zyrtarisht fushata zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit. Në lidhje me këtë fushatë, kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u ka...

“Ne do fitojmë me 6 mars”, Bushati u jep besën qytetarëve: Do punoj për ju, çdo gjë do jetë transparente

Kandidati i PD për bashkinë e Shkodrës, Xhemal Bushti ka mbajtur fjalën para qytetarëve në Shkodër. Ai është shprehur se kërkon besimin e votës së...

Nis sot zyrtarisht fushata për zgjedhjet e 6 marsit, këta janë kandidatët e PS, PD dhe “Shtëpisë së Lirisë”

Sot, më 19 shkurt nis zyrtarisht fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e 6 marsit. Sipas urdhrit të KQZ, nga sot partitë dhe...

Kandidati i “Shtëpisë së Lirisë” në Durrës: Do fitojmë, do bindim edhe pjesën e vogël që shkon pas drynit dhe bravës

Kandidati i “Shtëpisë së Lirisë” Ardian Muka po zhvillon një takim me qytetarët e Kantundit të Ri në Durrës, ku prezent është edhe ish-kryeministri...

Lajmet e fundit