Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

6 mars

FOTOLAJM/ PD denoncon: Po bëhen votime familjare

Partia Demokratike ka denoncuar parregullsi në procesin e votimit në Bashkinë e Vorës. Nga pamjet shihen çifte personash të cilët votojnë së bashku, duke mos...

“Jeni në kushtet e heshtjes zgjedhore”, Celibashi u bën thirrje aktorëve politikë: Çdo thirrje politike në kundërshtim me Kodin Zgjedhor

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u ka kujtuar subjekteve politike heshtjen zgjedhore. Me anë të një postimi në rrjetet sociale ai shkrua se çdo thirrje...

“Po votohet masivisht për PD”, Jorida Tabaku akuza nga Vora: PS dhe LSI janë bashkuar kundër nesh, s’kemi kryetarë në KZAZ

Deputetja e PD Jorida Tabaku është shprehur nga Vora paraditen e kësaj të diele, se banorët kanë shkuar në qendrat e votimit dhe po...

Katër orë nga nisja e procesit të zgjedhjeve, pjesëmarrja e ULËT, votojnë deri më tani 7.03% e qytetarëve

Kanë kaluar afër katër orë që nga nisja e procesit të votimit në 6 bashkitë e vendit ku po zhvillohen zgjedhjet. Siç është parë qytetarët...

Tre orë nga nisja e procesit, Celibashi: Në disa qendra votimi s’ka nisur ende

Prej tre orësh ka nisur procesi i votimit në 6 bashki që zhvillohen edhe zgjedhjet e pjesshme vendore. Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka dhënë...

Zgjedhje në 6 bashki, Celibashi u drejtohet qytetarëve: Votoni se vota vlen gjithmonë

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi u ka bërë thirrje qytetarëve të dalin dhe të votojnë. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ai shkruan...

Nis votimi në Shkodër, Durrës dhe Dibër, në Vorë s’shkojnë komisionerët

Ka nisur votimi në bashkitë Shkodër, Durrës dhe Dibër, ku herët në mëngjes disa nga qytetarët u janë drejtuar kutive. Edhe pse ora shënon 07:17,...

Policia kalon në “shërbim të përforcuar” për zgjedhjet, ja sa efektivë janë angazhuar për 6 marsin

Një numër prej 1.350 punonjës të Policisë së Shtetit do të angazhohen për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor të 6 marsit. Të gjitha strukturat qendrore...

Rama nga Rrogozhina ironizon kandidatët e Bashës dhe Berishës: Identifikohen me dy objekte, brava dhe vareja

Kryeministri Edi Rama ndodhej mbrëmjen e sotme në Rrogozhinë, ku ka zhvilluar një takim më të rinjtë, të cilëve u ka bërë thirrje që...

KQZ shkresë Ministrisë së Brendshme: Shumë votuesve ju skadon karta ID, të shtyhet vlefshmëria deri pas 6 marsit

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve i ka dërguar një shkresë Ministrisë së Brendshme dhe i kërkon që të shtyjë vlefshmërinë e kartave të identitetit të...

Lajmet e fundit