Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0.5kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
35 °
Sht
36 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

6 mars

Për herë të parë në 30 vjet, KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 6 marsit pa asnjë kontestim

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi, thotë se për herë të parë pas 30 vitesh në Shqipëri një rezultat zgjedhor është certifikuar nga KQZ pa asnjë kontestim. "Pas...

“Fituam se s’ka kush fiton tjetër”, Rama për 6 marsin: Sot ka vetëm një gjë në kokën time, si ta mbrojmë më mirë shqiptarin

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë ku ka folur për krizën energjetike. Rama është pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me akuzat që ka...

Me pothuajse dyfish të votave, PS fiton në Durrës, PD “gropë” merr shumë pak vota

Ka përfunduar numërimi i kutive në votimit edhe në Durrës, ku në këtë Bashki fituese është Partia Socialiste. PS me kandidat Emiriana Sakon ka arritur...

“Fituam 5 nga 6 Bashki”, Rama reagon për zgjedhjet: PS mori as më shumë e as më pak nga se sa prisnim

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për zgjedhjet e 6 marsit, duke thënë se se këti zgjedhje i janë PS as më shumë dhe as...

S’ka ndodhur asnjëherë në 31 vite, kandidati i Bashës merr vetëm një votë në një Qendër Votimi në Shkodër

Vijon numërimi në Shkodër, ku nga 250 kuti janë numëruar 219. Numërimi i KZAZ ka përfunduar në nr.4 dhe në nr.5. Në këtë garë deri...

Votat e demokratëve të ndara në 6 bashki, por PS e Edi Ramës kryeson me dyfishin e tyre, diferencë bën vetëm Shkodra (ANALIZA)

Partia Socialiste kryeson bindshëm garën për zgjedhjet e 6 marsit, shkruan newsbomb.al. Në tre bashki tashmë të majtët kanë shpallur fitoren, në dy të...

PD në zgjedhje “gropë”, Basha “s’e vret mendjen”, takim me mësues e pedagogë për 7 Marsin

Numërimi vijon në disa Bashki. Ajo që ra në sy në këto zgjedhje është se Partia Demokratike ka siguruar shumë pak vota. Po duket se...

REZULTATET E FUNDIT/ PS kryeson në shumicat e Bashkive, garë e fortë në Shkodër me “Shtëpinë e Lirisë”, PD siguron pak vota

Vijon numërimi i kutive të votimit në katër bashki Shkodër, Durrës, Lushnje dhe Dibër. Deri më tani kandidatët e Partisë Socialiste po kryesojnë, ndërsa në...

Gjashtë orë nga nisja e procesit të zgjedhjeve, pjesëmarrja e ULËT, ja sa qytetarë kanë votuar

Kanë kaluar afër gjashtë orë që nga nisja e procesit të votimit në 6 bashkitë e vendit ku po zhvillohen zgjedhjet. Qytetarët kanë treguar një...

Ambasadorja Kim ndjek procesin në Durrës, mesazh qytetarëve: Votoni është e drejta juaj

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ndodhet në Durrës për të vëzhguar procesin zgjedhor nga afër. Ajo ka qenë për të ndjekur...

Lajmet e fundit