Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
3.6kmh
20 %
Pre
25 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

6 dhjetor

Rusia “hedh sytë” nga Tirana: Tensionet në veri të Kosovës, nisën pas samitit të 6 dhjetorit!

Rusia pretendon se përkeqësimi i situatës në Veriun e Kosovës ka nisur pas samitit të Bashkimit Evropian në Tiranë. Maria Zakharova, zëdhënëse e Ministrisë...

Sulmi ndaj Berishës, habit Alfred Cako: Personi që e goditi kontrollohej me telekomandë

Konspiracionisti Alfred Cako ka folur në lidhje me sulmin ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në protestën e 6 dhjetorit. Cako dha një teori të padëgjuar më...

“Berisha tejkaloi veten”, Alizoti për sulmin ndaj ish-kryeministrit: Kishin për qëllim ta dëmtonin, gjithçka e organizuar nga pushteti

Deputeti i PD, Tomorr Alizoti ka folur për situatën politike në vend, si dhe për sulmin ndaj kreut të PD Sali Berisha. Ai e quajti...

Policia ndalon protestuesit, mbanin me vete shishe me benzinë

Në Bulevardin "Dëshmorët e Kombit" në Tiranë po zhvillohet protesta e opozitës, e cila u shoqërua me incidente, ku  një  i ri qëlloi me...

Ne na mbeti në derë, politologu Krasniqi për samitin e BE: Shqipëria oposioni i vetëm, shtetet e tjera ishin në krizë

Politologu Afrim Krasniqi ka reaguar në lidhje me mbajtjen e samitit të Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor në Shqipëri më 6 Dhjetor. Sipas tij europianëve...

Berisha nxjerr thirrjen për protestë në gjuhën angleze, mesazh ndërkombëtarëve: Bukë e zemër e korrupsion në Shqipërinë e Edi Ramës

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka nxjerrë një mesazh në gjuhën angelze për ndërkombëtarët që do të vijnë në Shqipëri më 6 dhjetor...

Caka për protestën e 6 dhjetorit: Qëllimi është të trasmetojmë mesazh tek europianët, policia mos na provokojë

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Silva Caka ka folur për protestën që do të mbahet nga opozita, në datën 6 dhjetor, kur në Tiranë...

Berisha tregon pse thirri protestën ditën e samitit të BE: Për t’u treguar miqve se Shqipëria që Rama u ka prezantuar, realitet që s’ekziston

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha në një mesazh në rrjetet sociale ka treguar se përse ka thirrur protestë në ditën që zhvillohet samiti...

Të martën samiti i BE, ministrja Kushi jep njoftimin e rëndësishëm për shkollat e Tiranës

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka  bërë me dije se ditën e martë, 6 dhjetor mësimi në shkollat e Tiranës do të vijojë normalisht,...

Aleksandër Vuçiç NUK vjen në Tiranë më 6 dhjetor! Akuzon BE: Mund dhe të më vrisni, nuk e dorëzoj Serbinë

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç nuk do të jetë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor që do të mbahet në Tiranë me 6 dhjetor. Këtë e ka...

Lajmet e fundit