Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

5 maji

“A ke ardhur për politikë?”, nënë Liza “përplaset” me Bushkën: Prit prit, nuk trembem prej teje, jam malësore unë

Nënë Liza së bashku me një grup banorësh të “5 Majit” ditën e sotme kanë qenë të pranishëm në Komisionin e Ligjeve ku...

Berisha i shqetësuar për banorët e “5 Majit”, trondit gazetari: Sali, ti sot banon mbi varrin e parakohshëm të aktores shqiptare

Ish-kryeministri Sali Berisha, teksa u rikthye sot në Kuvend, shprehu shqetësimin për situatën e krijuar te lagja “5 Maji” në Tiranë ku disa banorë...

Veliaj siguron banorët e “5 majit”: Kompensim 100% për pronën, minoranca e zhurmshme nuk bllokon dot progresin e qytetit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, siguron të gjithë ata që preken nga procesi i rindërtimit i lagjeve të reja në zonën e...

EMRAT/ Kundërshtuan efektivët te “5 Maji”, Policia procedon penalisht 4 qytetarë

Policia ka proceduar penalisht 4 banorë të zonës "5 Maji", të cilët u përplasën dhe kundërshtuan efektivët. Mësohet se janë proceduar Elson Marku, Klodian Laci,...

Prishja e shtëpive te “5 Maji”, kompanitë që do ndërtojnë dhe vlerat e Programit të Rindërtimit pas tërmetit (TË DHËNAT)

Zona e 5 Majit, me vendim të Këshillit të Ministrave Nr. 78 datë 31. 01. 2020 u shpall zonë për zhvillim të detyrueshëm. Bashkia...

Protesta te “5 maji”, reagon Veliaj: Ka marrë fund koha e të fortëve, kriminelët dhe trafikantët nuk caktojnë axhendën e qytetit; Vëllezërit Marku objekt...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj siguron se nuk do të ketë asnjë tërheqje nga projekti për ndërtimin e lagjes së re te...

Unioni i Gazetarëve dënon dhunën ndaj operatorit te “5 Maji”, përfundoi në spital me shembje të shpatullës

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka dënuar dhunimin e operatorit Ledion Guni te "5 Maji". Operatori ishte duke transmetuar live shembjen e banesave te 5...

Shembja e objekteve pa leje te “5 Maji”, djali vetëprangoset në tarracë, refuzon të largohet nga shtëpia e tij

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Policia rrethon “5 Majin”, pritet të nisë shembja e objekteve pa leje

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Gati apartamentet e para te “5 Maji”, Veliaj inspekton punimet: “Familjet që marrin çelësin, e festojnë Vitin e Ri në shtëpitë e reja

Apartamentet e sapondërtuara në lagjen “5 Maji”, janë gati të mirëpresin familjet e para që do ta festojnë natën e Vitit të Ri në...

Lajmet e fundit