Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

5 maji

Veliaj apel familjeve që preken nga 5 maji: Firmosni kontratat për kompensimin dhe bonusin e qirasë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i bëri thirrje familjeve të “5 majit”, të cilat nuk kanë nënshkruar ende kontratat me Bashkinë e...

Banorja e “5 Majit” nxjerr videon e takimit me Ramën: Kryeministri nuk na dëgjoi, foli vetë dhe s’bëri asgjë

Kryeministri Edi Rama është takuar sot me një përfaqësi të banorëve të "5 Majit", të cilët po protestonin dhe vazhdojnë ende para Parlamentit. Kanë...

“A nuk u sqaruam bashkë ne”, Rama përplaset me Nëna Lizën pas takimit: E do shtëpinë këtu, s’ta sjell dot

Duket se banorët edhe pas bisedimit me kryeministrin Edi Rama kanë mbetur të zhgënjyer dhe se nuk kanë pasur një dakordësi. Teksa ishte duke folur...

Bashkia Tiranë: Mashtrimi i protestuesit te “5 maji”, Bashkia prej muajsh pret firmën e tij për të nënshkruar kontratën për kompensimin të plotë

Atli Hoxha është një prej protestuesve në lagjen “5 maji” që preket nga ndërtimi I projektit të ri. Por edhe pse në media deklaron...

“Zoti u vraftë”, Rama “kapet” me komentuesit për “5 Majin”: Të shash e të mallkosh nuk është punë e…

Sot te “5 Maji” IMT ka vijuar me shembjen e banesave, ku janë hasur dhe me rezistencën e fortë të qytetarëve. Në videon në faqen...

Vijon shembje e banesave në zonën e “5 Majit”, përplasje mes banorëve dhe policisë

Është tensionuar situata tek “5 Maji”ku IMT vijon me shembjen e disa banesave. Disa qytetarë janë përplasur me forcat e policisë, të cilët kanë krijuar...

 IMT mbërrin te “5 Maji”, pritet të nisë shembja e banesave, Policia rrethon zonën

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar mëngjesin e sotëm në zonën e 5 Majit në Tiranë, ku pritet...

Banorët e “5 Majit”, Laprakës dhe Paskuqanit protestojnë te Kryeministria: Paralajmërimi i fundit, shtëpitë tona do t’i mbrojmë

Banorët e disa zonave të Tiranës janë duke protestuar paraditen e kësaj të diele para Kryeministrisë. Ata kërkojnë zgjidhje për shtëpitë e tyre që...

“Në 2009, çmimi i naftës ishte 193 lekë”, Ahmetaj flet dhe për “5 Majin”: Të legalizuar apo jo, banorët do përfitojnë njëlloj

Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj komentoi çmimin e naftës në vend duke thënë nga foltorja e parlamentit, se rritja ka të bëjë...

Banorët e “5 Majit” në protestë për banesat,Rama: Disa morën hakun më shumë se sa iu takon! Ndaj tani…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e banorëve të “5 Majit”, Laprakës dhe të Paskuqanit, të cilët prej ditësh po protestojnë për shkatërrimin...

Lajmet e fundit