Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

5 maji

Veliaj siguron banorët e “5 majit”: Kompensim 100% për pronën, minoranca e zhurmshme nuk bllokon dot progresin e qytetit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, siguron të gjithë ata që preken nga procesi i rindërtimit i lagjeve të reja në zonën e...

EMRAT/ Kundërshtuan efektivët te “5 Maji”, Policia procedon penalisht 4 qytetarë

Policia ka proceduar penalisht 4 banorë të zonës "5 Maji", të cilët u përplasën dhe kundërshtuan efektivët. Mësohet se janë proceduar Elson Marku, Klodian Laci,...

Prishja e shtëpive te “5 Maji”, kompanitë që do ndërtojnë dhe vlerat e Programit të Rindërtimit pas tërmetit (TË DHËNAT)

Zona e 5 Majit, me vendim të Këshillit të Ministrave Nr. 78 datë 31. 01. 2020 u shpall zonë për zhvillim të detyrueshëm. Bashkia...

Protesta te “5 maji”, reagon Veliaj: Ka marrë fund koha e të fortëve, kriminelët dhe trafikantët nuk caktojnë axhendën e qytetit; Vëllezërit Marku objekt...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj siguron se nuk do të ketë asnjë tërheqje nga projekti për ndërtimin e lagjes së re te...

Unioni i Gazetarëve dënon dhunën ndaj operatorit te “5 Maji”, përfundoi në spital me shembje të shpatullës

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka dënuar dhunimin e operatorit Ledion Guni te "5 Maji". Operatori ishte duke transmetuar live shembjen e banesave te 5...

Shembja e objekteve pa leje te “5 Maji”, djali vetëprangoset në tarracë, refuzon të largohet nga shtëpia e tij

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Policia rrethon “5 Majin”, pritet të nisë shembja e objekteve pa leje

Forca të shumta të Policisë së Shtetit dhe asaj Bashkiake kanë shkuar paraditen e kësaj të mërkure në zonën e 5 Majit në Tiranë,...

Gati apartamentet e para te “5 Maji”, Veliaj inspekton punimet: “Familjet që marrin çelësin, e festojnë Vitin e Ri në shtëpitë e reja

Apartamentet e sapondërtuara në lagjen “5 Maji”, janë gati të mirëpresin familjet e para që do ta festojnë natën e Vitit të Ri në...

Gati 3 pallatet e para tek “5 Maji” Veliaj: Kush e përdor ‘5 Majin’ për “karrige e brava”, le të mendojë për bravat e...

Viti i Ri do t’i gjejë familjet që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet me shtëpi të reja. Tre pallatet...

Veliaj nga “5 Maji”: “Për Vit të Ri 100 familjet e para futen në shtëpitë e reja; ‘5 Maji’ do të jetë lagjja më...

Viti i Ri 2022 do t’i gjejë 100 familjet e para në apartamentet e reja të lagjes “5 Maji”, e cila po rindërtohet për...

Lajmet e fundit