Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

4 korrik

Liderët në Kosovë urojnë SHBA-në për Ditën e Pavarësisë

Liderët politikë në Kosovë kanë uruar Shtetet e Bashkuara për Ditën e Pavarësisë. Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani tha se Dita e Pavarësisë së SHBA-së...

4 Korrik 1776, SHBA feston sot Ditën e Pavarësisë

Amerika feston sot 4 korrikun, Dita e Pavarësisë. Në vitin 1776, delegatët nga 13 kolonitë e Shteteve të Bashkuara miratuan “Deklaratën e Pavarësisë”, duke...

Amerika feston 242 vjetorin e pavarësisë, mesazhi i presidentit Donald Trump (Video)

Shtetet e Bashkuara po festojnë të mërkurën Ditën e Pavarësisë. Këtë vit, amerikanët shënojnë 242 vjetorin e shkëputjes nga Britania me piknikë, parada dhe...

Lajmet e fundit