Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

30 qershori

Meta nuk e njeh Bashën si kryetar të PD-së, e quan “deputet” dhe e akuzon se gënjen për “30 Qershorin”

Presidenti Ilir Meta thotë se kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe sekretari i kësaj force politike, Gazment Bardhi, gënjejnë lidhur me vendimin e Gjykatës...

Meta i kthehet Bashës: Anulova 30 Qershorin për të, por ai nuk u regjistrua në KQZ

Presidenti Ilir Meta tha sot se shfuqizimin e dekretit për 30 qershorin si datë për zgjedhjet lokale e bëri për të shmangur përplasjen që...

Gjykata Kushtetuese legjitimoi zgjedhjet e 30 Qershorit, Voltana Ademi e paralajmëroi, ja çfarë do të bëjë PD

Gjykata Kushtetuese vendosi ditën e sotme të legjitimojë zgjedhjet lokale të 30 Qershorit, duke rrëzuar kërkesën e Shoqatës së Bashkive për shpaklljen e tyre...

Gjykata Kushtetuese rrëzon Shoqatën e Bashkive, certifikon zgjedhjet e 30 qershorit

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar Shoqatën e Bashkive, duke certifikuar kështu zgjedhjet e 30 qershorit 2019. Me këtë vendim GJK ka rrëzuar kërkesën e Shoqatës së...

30 qershori/ Gjykata Kushtetuese tërhiqet për vendim; Avokati Daci: Opinionet e Venecias janë kontradiktore

Jordan Daci, avokat i shoqatës së Bashkive, ka folur për mediat pas seancës së parë që është mbajtur në Gjykatën Kushtetuese për zgjedhjet e...

“30 Qershori”, zbardhen tre pyetjet e Gjykatës Kushtetuese për Komisionin e Venecias

Gjykata Kushtetuese i është drejtuar me tre pyetje Komisionit të Venecias lidhur me padinë e Shoqatës së Bashkive për shpalljen si antikushtetuese të procesit...

Gjykata Kushtetuese kërkoi opinionin e Venecias, caktohet DATA: Ja kur do të vendoset për “fatin” e zgjedhjeve të 30 qershorit 2019

Gjykata Kushtetuese vendosi tre javë më parë t’ia dërgonte Komisionit të Venecias çështjen e 30 Qershorit 2019. Vetë ky institucion deklaroi se ky ishte...

“Kurrë më votime moniste në Shqipëri”, Ilir Meta: Më 30 qershor 2019 shqiptarëve ju mohua e drejta e zgjedhjes

Presidenti Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale ka listuar 10 arsye që sipas tij bënë që zgjedhjet lokale të 30 qershorit të...

“30 qershori” në “duart” e Komisionit të Venecias, gazetari kritika “Kushtetueses”: Vdiq ende pa lindur akoma, gjykatësit u frikësuan dhe shitën përgjegjësinë

Gjykata Kushtetuese vendosi ditën e djeshme t’i drejtohej Komisionit të Venecias përsa i ëprket çështjes së zgjedhjeve të 30 qershorit 2019, pasi kryebashkiakja e...

Voltana Ademi kërkoi paligjshmërinë 30 qershorit, Kushtetuesja PEZULLON gjykimin, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Gjykata Kushtetuese ka vendosur pas një seance maratonë me shumë ndërprerje ditën e sotme, që të pezullojë gjykimin për “30 qershorin”. Voltana Ademi si...

Lajmet e fundit