Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
6.2kmh
0 %
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
27 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022

TAG

28 nentor

Nga Soreca, te Macron urimet e diplomatëve dhe krerëve të shteteve për 28 Nëntorin

Ambasadori i BE, Luigi Soreca i ka përcjellë një mesazh shqiptarëve në festën e 28 Nëntorit. Soreca me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Blinken uron shqiptarët për 28 Nëntorin: Presim të thellojmë më tej miqësinë tonë, jemi krenar që ju quajmë mik

Sekretari amerikan i shtetit, Anthony Blinken ka uruar shqiptarët me rastin e 109-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Ai shkruan se që nga ajo kohë shqiptarët...

Shqipëria feston sot 109 vjetorin e Pavarësisë, Meta poston foton me nipin e Ibrahim Rrugovës: Urime shqiptarëve kudo që ndodhen

Presidenti Ilir Meta ka uruar shqiptarët për festën e 28 Nëntorit, 109 vjetori i Pavarësisë. Meta ka postuar një foto me Lekën, nipin e Presidentit...

28 Nëntor, Dita e Flamurit Kombëtar dhe Pavarësisë së Shqipërisë

28 Nëntori ndryshe njihet edhe si Dita e Pavarësisë. Kjo ditë është një ditë e veçantë për shqiptarët në mbarë botën sepse në këtë...

Gëzim i dyfishtë në Ditën e Flamurit, bëhen prindër pas 24 vitesh martesë

Gëzim të dyfishtë për familjen Kabashi ka sjellë dita e sotme. Çifti janë bërë prindër të një djali  për herë të parë pas 24...

Lajmet e fundit