Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

26 nentori

Rama inspekton lagjen e re në Laç, me 524 apartamente, qendër tregtare: Puna po shkon drejt fundit

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar sot punimet në lagjen e re që po ndërtohet në qytetin e Laçit për familjet që mbetën të pastreha...

U dëmtuan shtëpitë nga tërmeti, banorët protestë para Bashkisë së Durrësit

Ditën e sotme banorët në qytetin e Durrësit, janë ngritur në protestë pranë bashkisë së qytetit. Qytetarët kanë kërkuar sqarime nga...

Prangat ‘e tërmetit’ për 17 zyrtarë në Durrës/ Dalin detaje nga dosja: Fotografonin objektet dhe i fshinin për 1500-7 mijë euro

Dalin detaje të reja nga dosja hetimore që çoi në pranga 17 zyrtarë të policisë në sajë të operacionit të organizuar dy ditë më...

Procesi i rindërtimit pas tërmetit, Rama u jep URDHRA e AFATE të vetëve dhe kërkon shifrat e donacioneve: Kjo e ndërkombëtarëve do lëvizë

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur qeverinë në një takim që po transmetohet live e ku po diskutohet rreth procesit të rindërtimit pas tërmetit. ...

51 njerëz nën dhe’/ 1 muaj pas tërmetit shkatërrimtar, s’ka festë për të prekurit, mijëra shtëpi të shembura, njerëzit dergjen nëpër çadra mes të...

Sot mbushet një muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, që zgjoi mes panikut e territ, mijëra qytetarë. Në Durrës...

POST-TËRMETI/ Rama lavde nga Kuvendi: Jam krenar për qeverinë që drejtoj, ministrat! Bëmë një kapërcim EPOKAL, njerëzit u akomoduan në hotele luksi si turistë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur fjalën nga Kuvendi duke i thurur lavde qeverisë së tij për mënyrën se si ka menaxhuar tërmetin e...

Lajmet e fundit