Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

TAG

25 prilli

Raporti i OSBE/ODIHR për zgjedhjet, Nishani: Reagimi i opozitës, oportunistë dhe kontradiktorë!

Ish-presidenti Bujar Nishani, duke analizuar raportin përfundimtar të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 Prillit, thotë se reagimi i opozitës ishte oportunist dhe konfliktual. Nishani përmend...

Thirrje “Rama ik” në Kuvendin e PD/ Lulzim Basha thotë se do futet në Parlament, por s’njeh 25 prillin: Krim që kërkon ndëshkim!

Lulzim Basha është shprehur nga Kuvendi Kombëtar i PD se, ata do të jenë në Parlament në shtator, ku do të zhvillohet një pjesë...

Lulzim Basha e përsërit para 7.000 anëtarëve të Kuvendit të PD: 25 prilli ishte MASAKËR ZGJEDHORE! Fajtorët, Rama, Doshi, Rakipi e Balla

Kreu i PD Lulzim Basha, është duke folur në këto momente para anëtarëve të Kuvendit Kombëtar të Partisë të cilën ai e drejton, shkruan...

Flet eurodeputeti që bëri raportin e KE për Shqipërinë: Zgjedhjet u organizuan mirë dhe ishin të qeta, fushata ishte gjithëpërfshirëse

Eurodeputeti që realizoi raportin e Asamblesë së Këshillt Europian Aleksander Pociej, thotë se zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri përgjithësisht u organizuan mirë ndërsa...

Certifikohet edhe Shkodra, Kolegji Zgjedhor rrëzon PD për përsëritjen e zgjedhjeve, LSI-ja nuk shkoi fare në seancë

Në Shkodër nuk ka përsëritje të zgjedhjeve. Kështu ka vendosur pak më parë Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, shkruan newsbomb.al Seanca ka nisur prej paradites së...

Fatmir Xhafaj rrëfehet për herë të parë pas zgjedhjeve; nga marrëdhëniet me Ramën e Veliajn te “viktimat e diversionit brenda partisë”: Meta vinte te...

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka folur për herë të parë pas certifikimit zyrtar të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit ku ai u rendit...

Lulzim Basha fushatë me demokratët: Gjurmët e krimit janë kudo, kundërshtari përdori të gjitha mjetet për të vjedhur zgjedhjet

Kreu i PD Lulzim Basha, vazhdon turin e takimeve me demokratët në gjithë vendin për të rikonfirmuar dhe njëherë mbështetjen për drejtimin e Partisë....

VLORË/ Damiani “shkakton TËRMET” në PS: Pse humbëm vota! Njerëzit që punuan për vota personale; të ndryshojë Bashkia; 118 të deleguar dështuan, ja ku...

Socialistët Vlonjatë e bënë analizën e tyre për zgjedhjet 2021. Damian Gjiknuri, në raportin pëundimtar shpërndarë strukturave, “u ka bërë një dush të ftohtë”...

Soreca nga Durrësi: Duhet të dimë çfarë funksionoi e çfarë jo më 25 prill

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një vizitë në qytetin bregdetar të Durrësit. Në një deklaratë për media Soreca...

PD dorëzon në KQZ dosjen ankimore për 25 prillin; kërkojnë zgjedhje të reja në 9 qarqe

Partia Demokartike ka dorëzuar sot në KQZ dosjen ankimore për zgjedhjet e 25 prillit, ku kërkon që në 9 qarqe të shpallen të pavlefshme...

Lajmet e fundit