Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

25 prill

U kapën me 5 milion lekë në makinë, me të cilat do blinin vota, Apeli i GJKKO lë në burg 2 zyrtarët e Bashkisë...

Apeli i Gjykatës Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ditën e sotme ka lënë në fuqi masën “arrest me bug” për Denis Xholin e...

PD dhe LSI dështojnë edhe në Korçë, KAS rrëzon kërkesën për përsëritjen e zgjedhjeve: Rezultatet janë ato të 25 prillit!

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, dështojnë përsi në KAS me kërkesën e tyre për përsëritjen e zgjehdjeve në Qarkun e Korçës. Vendimi...

Edi Rama batuta me Skënder Gjinushin te Akademia e Shkencave: Për herë të parë, s’më ka uruar. Është bërë me pakicën

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në një aktivitet të zhvilluar te Akademia e Shkencave. Ai ka bërë batuta dhe me kreun e saj,...

Rikuperoi 15 nga 77 vota që i duhej për deputetin, LSI çon në Kolegjin Zgjedhor ankimimin për Beratin (DOKUMENTI)

LSI ka depozituar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për qarkun e Beratit pas rrëzimit të kërkesës për shpalljen e pavlefshmërisë së rezultatit të...

SPAK dhe Prokuroritë e rretheve çojnë vendimet në KQZ: “Kërkojnë sekuestrim të materialeve zgjedhore. Policia e Tiranës do pamjet e kamerave” (HETIMET)

Prokuroria Speciale SPAK dhe Prokuroritë e rretheve kanë çuar në zyrën e kryekomisionerit Ilirjan Celibashi dy vendime për sekuestrimin e materialeve zgjedhore të zgjedhjeve...

KAS merr vendimin E FUNDIT, miraton rezultatin pas rinumërimit të 114 kutive të Beratit, rrëzohen kërkesat e PD-LSI për pavlefshmëri të procesit

KAS ka marrë vendimin përfundimtar për zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Beratit. Pas rinumërimit të 114 kutive, KAS ka miratuar tabelën përmbledhëse...

“Krime zgjedhore”, Petrit Vasili: Hapja e kutive në Berat e Gjirokastër provoi shqetësimet e mëdha të SHBA për zgjedhjet e 25 prillit

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili thotë se Berati dhe Gjirokastra provuan shqetesimin e misionit të SHBA pranë OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 25 prillit. Me anë...

Dorëheqja e Tom Doshit, Kim e thotë HAPUR: Ne i dhamë informacion Prokurorisë para zgjedhjeve

Ambasadorja Amerikane e ka pranuar se SHBA ka ndikuar në dorëheqjen e Tom Doshit pak para zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Ajo tha sot...

Hapja e kutive të Gjirokastrës, Vangjel Tavo: Nga të dhënat e pajisjes PEI, 14 persona kanë votuar 74 herë; numëruesi i PS erdhi nga...

Vangjel Tavo, drejtuesi politik i LSI në Gjirokastër reagon pas hapjes së kutive me materialet zgjedhore të zgjedhjeve të 25 prillit dje në KQZ,...

Gjekmarkaj nuk përmbahet: Horrat, batakçinjtë, laramanët e PS fituan hajdutçe, por është fitore e përkohshme!

Deputeti i ardhshëm i PD-së, i dalë nga zgjedhjet e 25 prillit nga qarku i Lezhës, Agron Gjekmarkaj tha sot në “Open” se PD...

Lajmet e fundit