Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

25 prill

KQZ vulos mandatin e tretë të Ramës, shpall rezultatin final të zgjedhjeve të 25 prillit

Komisioni Rregullator në KQZ shpalli në mbledhjen e sotme rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. Partia Socialiste arriti që të fitonte 74...

“25 prilli nuk është kapitull i mbyllur”, paralajmëron Kejdi Mehmetaj: Shtatori do të jetë intensiv

Ish-deputetja e LSI Kejdi Mehmetaj në një intervistë është shprehur se në shtator do të rikthehen zhvillimet politike. Ajo është shprehu se nga LSI do...

Rudina Hajdari pas humbjes: S’më vjen keq fare, ndihem krenare për betejën që kam bërë në Parlament

Deputetja Rudina Hajdari pas një pauze të gjatë, ka folur për zgjedhjet e 25 prillit, duke u shprehur se nuk ndihet keq për humbjen...

Fitoi mandatin e deputetit në Fier, Petro Koçi largohet nga Ministria e Mbrojtjes: Ka qenë nder, i jam përgjigjur me përkushtim! (Ikën dhe Xhafaj)

Petro Koçi, njofton largimin nga posti i zv.ministrit të Mbrojtjes, pasi do të marrë pjesë në politikën aktive. Në zgjedhjet e 25 prillit ai...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nis certifikimin e 25 prillit, ndahen mandatet e partive për çdo Qark

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka nisur certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve të 25 prillit 2021. Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi është duke lexuar mandatet që ka...

Kërcënimet gjatë fushatës, Xhelal Mziu: E bëra për t’u dhënë zemër demokratëve, por ndikoi në rezultatin e zgjedhjeve

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e 25 prillit 2021 regjistroi shumë ngjarje jo pozitive që ndikuan seriozisht në situatën politike në vend. Kulmi i tensioneve...

“Ne jemi penalizuar prej Bashës”, Nard Ndoka analizon zgjedhjet dhe zbulon prapaskenat: Ai s’ka kontakte me aleatët sepse…

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka, në një bisedë në Fax News ditën e sotme ka bërë disa komente dhe analiza lidhur me zgjedhjet...

Bie edhe “Elbasani”, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën tjetër të PD: Nuk ka zgjedhje të reja!

Kolegji Zgjedhor Gjyqësor, rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për përsëritjen e zgjedhjeve në Qarkun e Elbasanit. Me shumicë votash, gjyqtarët e Kolegjit kanë vendosur...

Kolegji Zgjedhor “kopsit” edhe Tiranën, nuk ka zgjedhje të reja, bie kërkesa e LSI, PD dhe e Vetëvendosjes për ripërsëritjen e 25 prillit

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e LSI, PD dhe kandidatit të Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Boiken Abazi, për përsëritjen e zgjedhjeve të 25 prillit në...

PD, LSI dhe kandidati i Vetëvendosjes në Kolegjin Zgjdhor, kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Tiranë; Bie kërkesa e demokratëve për përjashtimin e gjyqtarëve

Kolegji Zgjedhor është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimet e Partisë Demokratike dhe Levizjes Socialiste për Integrim për zgjedhjet e 25 prillit, në qarkun...

Lajmet e fundit