Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

21 janari

Taulant Balla pyet Çelën dhe Krajën: Pse nuk e hetoni 21 Janarin? Ku janë hetimet për Gërdecin, për “non gratën” çfarë mendoni?

Bashkëkryetari i Këshillit Kombëtar të Integrimit, Taulant Balla, u ka drejtuar tre pyetje drejtuesve të akuzës shqiptare. Në takimin në Kuvend janë të pranishëm...

Rama thirje SPAK-ut: Të zbardhet e vërteta për 21 Janarin edhe Gërdecin! Për Saliun kërkoj hetim, jo dënim  

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme gjatë një konference për mediat i ka kërkuar SPAK që të hetojë për ish-kryeministrin Sali Berisha, por jo...

Protesta në Tiranë, Berisha “kapet” me gazetaren për 21 Janarin: Protestuesit po gjuanin me plumba xhamat e kryeministrisë

Ish-kryeministri Sali Berisha i është bashkuar mbrëmjen e sotme protestës së heshtur për Ilvi Metën, i cili vrau veten në Komisariatin e Kavajës pak...

“Ina Rama ishte propozimi im”, Bamir Topi flet për ish-kryeprokuroren, rrëfen 21 Janarin: Edi Rama ka detyrim të madh, gjyqi politik është lënë në...

Ish-presidenti Bamir Topi ka treguar mbrëmjen e sotme se zgjedhja e Ina Ramës si kryeprokurore ka qenë një propozim i tiji. Ai ka rrëfyer...

Kryemadhi: Duhet të vendosim drejtësi për viktimat e Gërdecit dhe 21 Janarit

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, në foltorën e Kuvendit ka risjellë në vëmendje ngjarjen e 21 Janarit, duke thënë se drejtësia duhet të zbardhë...

Debat i fortë mes Vokshit dhe Ballukut, deputetja: Hodhët gaz helmues në shtëpitë e “5 Majit”; Ministrja: T’u drodh buza kur vratë 4 njerëz...

NJë debat i fortë është zhvilluar mes deputetes demokrate Albana Vokshi dhe ministres Belinda Balluku. Ka qenë fillimisht Vokshi që ka akuzuar se në...

Akuza e fortë e Ilir Metës: Qytetarët në 21 Janar i vrau Edi Rama me Lulzim Bashën! Më erdhi lajmi nga matanë oqeanit që...

Presidenti Ilir Meta ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha, të cilët i ka akuzuar si shkaktarët e...

Në 21 Janar ishte kryeprokuror i Apelit, Shkëlqim Hajdari tregon “bllokadën” qeveri-polici për hetimet: FBI-ja amerikane faktoi se Garda qëlloi për të vrarë

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari ka folur për protestën e 21 Janarit të vitit 2011. Dje u mbushën plot 11 vite nga ngjarja e “21 Janarit”,...

Ju kam dhj*rë mu në reformë! Dëgjuat? Zemërimi i Pëllumb Kullës për 21 janarin pa ndëshkim

Nga Pëllumb Kulla Në kalendarët e historisë së shqiptarëve ka plot ditë të tjera shumë më të përgjakshme se 21 janari, por kjo e janarit,...

Pse drejtësia e re nuk po funksionon? Rama: Po të ishin gjërat kaq të thjeshta, nuk do i vinte radha një piktori të bëhej...

Edi Rama u është drejtuar sot qyetarëve për 21 janarin dhe drejtësinë e munguar për vrasjen e 4 protestuesve të pafajshëm. Kryeministri është pyetur...

Lajmet e fundit