Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

21 janar

Si sot 5 vjet më parë u vranë 4 vetë para Kryeministrisë, por demokratët merren me Rezolutën për Rugovën

Sot është 21 janar, dita kur u vranë 5 vjet më parë, 4 protestues në bulevardin ‘’Dëshmorët e Kombit’’, para Kryeministrisë kur qeverinë e...

Rama takon familjarët e 4 të vrarëve të “21 janarit”

Gjithnjë e më shumë po komentohet në qarqet mediatike, por edhe te qytetarët përgjigja e pyetjes së çfarë do bëjë sot kryeministri Edi Rama....

Xhaxhai i Aleks Nikës letër publike: Po kalbet në varr pa faj, dosja ka 5 vite që myket në Prokurori

Xhaxhai i të ndjerit Aleks Nika, i cili u vra gjatë protestës së PS-së me 21 janar 2011 para Kryeministrisë, shkruan një letër publike...

Një dëshmi e panjohur në anglisht e Berishës për 21 janarin: Rama drejtonte rrugaçët nga “Kullat Binjake” me mitralozë, bazuka dhe kallashnikovë

Gazeta TemA boton sot një intervistë të panjohur më parë të Berishës për 21 Janarin, dhënë një gazetari të huaj në anglisht. Ajo që...

Andrea Stefani: SMS-të e mia me ambasadorin amerikan për 21 janarin

Analisti Andrea Stefani ka shkruar për SMS-të e tij me ambasadorin amerikan asokohe, Aleksandër Arvizu, në lidhje me 21 janarin. Stefani...

Sot 21 janar, 5 vjet nga vrasja e 4 protestuesve para Kryeministrisë

Margarit Kume punonjës i Gardës së Republikës, shofer I komandantit Ndrea Prendi u Akuzua për shpërdorim detyre dhe veprime që pengojnë zbulimin e...

Lajmet e fundit