Tirana
scattered clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
32 %
6.2kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
10 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

2022

Volumi i transportit të mallrave gjatë 2022 u ul në porte dhe hekurudha, u rrit nga ajri

Ulet volumi i transportit të mallrave në porte dhe hekurudha, ndërsa vijon rritjen me transportin ajror. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT për vitin...

Fondet e investimit pësuan humbje në 2022, viti më i vështirë që nga krijimi i tyre

Fondet e investimit e mbyllën me kthime negative vitin 2022. Të dhënat e raportuara nga shoqëritë administruese të fondeve tregojnë se viti i kaluar...

Rama tregon “muskujt”:  Shqipëria 14 shkallë më lart në Fuqinë Globale Ushtarake 2022

Kryeministri Edi Rama ka publikuar të dhënat nga indeksi i Fuqisë Globale 2020. Ai me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se Shqipëria...

Miss Univers, kjo është 28-vjeçarja, vajza më e bukur në botë për vitin 2022

28-vjeçarja Miss SHBA, R' Bonney Gabriel një stiliste, modele dhe instruktore rrobaqepëse nga Teksasi, u kurorëzua Miss Universe mbrëmjen e djeshme. Në konkursin e 71-të...

Nata e fundit e 2022, ngjarjet e mëdha në foto

2022 ishte një vit intensiv me ngjarje me rëndësi historike - fotografët e Reuters ishin si çdo vit në të gjitha cepat e globit...

Atentate mafioze, zhdukje dhe trafik droge, ngjarjet kriminale që shënjuan vitin 2022

Viti që lamë pas është mbyllur me një sërë vrasjesh të bujshme, brenda dhe jashtë vendit. Persona të përfshirë në veprimtari kriminale, atentate mafioze,...

Nga tradhtia e rikthimet te dasmat dhe dashuritë “sekrete”, 2022 viti i Vip-ave shqiptarë, ngjarjet më të BUJSHME

Lamë 2021 me shpresën se 2022 do të ishte një vit i begatë, i qetë dhe plot dashuri. Mirëpo, gabuam, pasi edhe ky vit...

“Lufta” në PD, samiti i BE dhe rikthimi i Metës në krye të partisë, ngjarjet politike që mbajtën “ndezur” me debate 2022

2022 ka qenë një vit i zjarrtë sa i përket çështjeve politike në vend. Jo vetëm përplasje, akuza e denoncime mes opozitës e maxhorancës...

Kreshnik Spahiu: 2022-shi shënoi ‘vdekjen’ politike të Sali Berishës

Kreshnik Spahiu e konsideron kryedemokratin Sali Berisha një njeri të ‘vdekur’ politikisht, pas shpalljes non grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britania...

“Gëzuar”, ambasadorja Yuri Kim bën bilancin e 2022 dhe uron në shqip Vitin e Ri

Ambasadorja Yuri Kim ka ndarë për shqiptarët urimin e saj në këtë ditë të fundit të vitit 2022 dhe në prag të Vitit të...

Lajmet e fundit