Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
35 %
5.1kmh
0 %
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
6 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

2 te vdekur

Shembët ndërtesa 4-katëshe në Itali, humbin jetën dy persona, zhduken disa të tjerë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku është shembur një ndërtesë 4-katëshe. Mediat italiane bënë me dije se dy persona janë nxjerrë të...

2 të vdekur dhe 12 të plagosur në Afganistan, qytetarët s’pranojnë që flamuri kombëtar të zëvendësohet me atë të talebanëve

Dy persona kanë humbur jetën dhe rreth 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një përplasjeje të qytetarëve me talebanët në Afganistan. Përplasjet kanë...

Aksident i rëndë në Lushnje, përplasen 2 ‘Benz-a’, VDES shoferi dhe pasagjerja

Një aksident me vdekje të dyfishtë raportohet të ketë ndodhur në aksion Fier-Lushnje. Burime nga policia bëjnë me dije se janë...

Rrëzohet avioni në Bullgari, 2 të vdekur

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni të vogël në qytezën Orizare në juglindje të Bullgarisë. ...

Rrëzohet avioni në Bullgari, raportohet për dy të vdekur

Një avion i vogël pasagjerësh është rrëzuar mbrëmjen e sotme në Bullgari pas një problemi me krahët. Mediat e huaja raportojnë...

Dy të vdekur e një i plagosur nga shpërthimi i një mine në Ukrainë

Një minibus gjatë kalimit të kufirit midis Ukrainës dhe rajonit të shkëputur Donetsk të shtunën, ka hasur në një minë tokësore dhe  nga shpërthimi...

Aksident masiv, përplasen 100 makina, 2 të vdekur e mbi 50 të plagosur

Të paktën dy persona kanë mbetur të vdekur dhe më shumë se 50 të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së 100 makinave...

Ngjarje e rëndë në Fier, “Suzuki” bie në kanal, MBYTEN 2 persona, njëra grua

Foto nga vendi i ngjarjes Një ngjarje e rëndë raportohet nga Fieri, ku mësohet se një automjet ka dalë nga rruga dhe si pasojë...

Lajmet e fundit