Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

2 korriku

2 korriku i ambasadave, Sali Berisha: Kryengritja goditi rëndë dhe bëri të pashpresë diktaturën komuniste në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha, kujton 2 korrikun e viti 1990 kur shqiptarët u futën në ambasadat perëndimore për t’u larguar nga vendi. “Me daten 2 Korrik...

2 korriku i ambasadave, Lulzim Basha: 32 vite më vonë shqiptarët po ikin, në atdhe s’kanë më asnjë mundësi

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, kujton 2 korrikun e viti 1990 kur shqiptarët u futën në ambasadat perëndimore për t'u larguar nga vendi. Ai...

Meta kujton 2 korrikun e ’90: Liria  ndërtohet mbi guximin! Koha për të ndërtuar Europën në Shqipëri

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kujtuar 2 korrikun e vitit 1990, ku disa mijëra shqiptarë hynë në mjediset e ambasadave perëndimore në Tiranë...

Ambasada gjermane kujton ngjarjet e 2 korrikut 1990, Zingraf takon Ylli Bodinakun, shqiptarin që rrëzoi murin e ambasadës me kamion

Ambasada gjermane në Tiranë ka kujtuar ditën e sotme ngjarjet e 31 viteve më parë kur mijëra shqiptarë u arratisën jashtë përmes ambasadave. Në faqen...

‘2 Korriku i 90-ës që zgjoi shqiponjën dy krenare’, mesazhi i ish-dhjetoristit: Qeveria e Tiranës dhe Prishtinës si filial i Beogradit

Kreu i grupimit "Dhjetor '90", Bislim Ahmetaj kujton sot 2 Korrikun e vitit 1990, ku shqiptarët kapërcyen muret e ambasadave. Ahmetaj...

Paloka kujton 2 korrikun e 1990-ës: Sot, tjetër arsye ma solli në mend, monstra e re, këlyshi i atyre që…

Ish deputeti i PD, Edi Paloka ka kujtuar sot 2 korrikun e vitit 1990. Ai shprehet se gjithnje e ka kujtuar...

2 korriku, deputeti i PD: Rama strategji si Ramiz Alia, do të mbretërojë i vetëm në Shqipëri

Kjo ishte nje strategji e ndjekur dikur edhe nga Fidel Kastro. E te njejten strategji duket se po perdor sot Rama, i cili...

Basha – të rinjve: Po vdes kombi, Edi Rama vazhdon historinë e mohimit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha i është drejtuar të rinjve demokratë gjatë një takimi në Selinë Blu këtë 2 Korrik, 28 vjet pas...

Lajmet e fundit