Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

1997

PD i bashkohet institucioneve shtetërore, ul flamurin në gjysmë shtizë në respekt të ish-deputetit Bashkim Fino

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist Bashkim Finos, bëri sot bashkë politikanët dhe partitë politike kundërshtare në nder dhe respekt të figurës së tij,...

Bashkim Fino krahason 1997 me covid-19: Si e menaxhova situatën asokohe

Bashkim Fino ka thënë se kriza e vitit 1997 në krahasim me këtë të 2019-2020 si pasojë e koronavirusit, ka qenë shumë ndryshe dhe...

DEMOSTRATA E POLIÇANIT që “hoqi” imunitetin e Ilir METËS, ish-ministri i Berishës përplaset me ushtarakun: Helikopterët mbi popullatën i çuam…

Bashkim Kopliku, ministri i parë i Rendit Publik në qeverinë e vitit 1992, konfrontohet publikisht me një ish-ushtarak Fredi Lulaj, lidhur me grevën e...

Ekstradohet nga Greqia 55 vjeçari, në 1997 vrau dy persona në tentative për t’i grabitur

Nga Specialistët e Interpol Tirana është kryer sot ekstradimi nga Athina, Greqi drejt vendit tonë, i shtetasit Karafil Beqiri, 55 vjeç, lindur në Tepelenë....

MASAKRA E QAFË GJASHTËS: VRASJA DHE PENGMARRJA E EFEKTIVËVE TE POLICISË 20 VJET MË PARË

Mëngjesi i 4 marsit i vitit 1997 e gjeti qytetin e Vlorës para një realiteti tronditës. Anarkia mbizotëronte kudo pas rënies së institucioneve shtetërore...

Rrëfehet ish-ministri Tritan Shehu: Si u mora peng në vitin ’97 (Video)

Viti 1997 ishte më i vështiri për Shqipërinë që nga rënia e diktaturës. Ai ishte posaçërisht i vështirë për Partinë Demokratike në pushtet për...

Rrëfimi: “Pengmarrja e Tritan Shehut dhe si rraha vëllain e Edi Ramës”

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushnje,...


Lajmet e fundit