Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

1997

“Hidhu përpjetë po deshe…”, Namik Dokle tregon përplasjen në telefon me Berishën në ’97 për Ministrin e Mbrojtjes

Ish-kryetari i Parlamentit të Shqipërisë dhe zv.kryeministër i vendit, Namik Dokle, ka treguar një pjesë nga negociatat me Sali Berishën për formimin e qeverisë...

Zjarr i madh në një zonë në Vlorë, gjenden municione të 1997

Një zjarr i madh ka rënë në zonën e Qafës së Bestrovës ë Vlorë. Situata nga zjarri është bërë e rrezikshme pasi në zonë po...

Vrau në ’97 një person, ekstradohet nga Greqia Elvison Dimo

Një 45-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasje është arrestuar në Greqi dhe do të ekstradohet drejt vendit tonë. Bëhet me dije se është...

25 vjet më parë, kush e rrahu Edi Ramën në ’97? Dëshmia: Donin të më vrisnin?! Cilët ishin operativët e SHIK-ut që bën për...

"Më 21 duke u gdhirë 22 janari i vitit 1997, u rrah barbarisht në shtëpinë e tij në Tiranë, pedagogu i Akademisë së Arteve,...

Basha bën deklaratën e fortë për “97”-ën: Berisha duhet të merrte përgjegjësi që s’i mori, solli kosto për vendin

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar ish-presidentin Sali Berisha për rolin e tij në luftën civile të 1997-ës. Basha tha se Berisha në...

Meta vlerëson financierin Andon Vasili: Për aktin heroik dhe mbrojtjen e pasurisë së përbashkët në 1997

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me anë të një ceremonie solemne, vlerësoi financierin atdhetar, z.Andon Vasili, për aktin e pashembullt heroik, qytetar dhe profesional...

Bushati nuk përmbahet: Vlora duhet të jetë krenare për atë që ka bërë në 1997

Analisti Andi Bushati teksa po flitej për presidentin Meta dhe “fushatën” e tij në Vlorë ditët e fundit të zgjedhjeve, tha se qyteti bregdetar...

“Postimi i ish-presidentit në ditën që ndërroi jetë Bashkim Fino më kujtoi ‘97”, ish zyrtari i lartë i policisë: Institucionet të punojnë për sigurimin...

Hile Lushaku ish-zyrtar i lartë në kohën e qeverisjes së Bashkim Finos në 1997, ka reaguar pas një postimit të ish-kryetarit të shtetit. Lushaku në...

PD i bashkohet institucioneve shtetërore, ul flamurin në gjysmë shtizë në respekt të ish-deputetit Bashkim Fino

Ndarja nga jeta e ish-deputetit socialist Bashkim Finos, bëri sot bashkë politikanët dhe partitë politike kundërshtare në nder dhe respekt të figurës së tij,...

Bashkim Fino krahason 1997 me covid-19: Si e menaxhova situatën asokohe

Bashkim Fino ka thënë se kriza e vitit 1997 në krahasim me këtë të 2019-2020 si pasojë e koronavirusit, ka qenë shumë ndryshe dhe...

Lajmet e fundit