Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

14 maji

Nga Kukësi në Shijak e Patos, KQZ u jep mandatin 14 kryetarëve të rinj të bashkive

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dhënë këtë të mërkurë mandatet për 14 kryetarë të rinj bashkish dhe këshillat bashkiakë përkatës. Pas certifikimit të rezultatit...

“Duhet t’i lëmë mënjanë egot personale”, Belind Këlliçi zbulon nëse do të jetë në krye të PD-së

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, pas humbjes së zgjedhjeve të 14 Majit ka rrëfyer se a është tani...

“Këta thonë Saliu dështoi”, Çim Peka flet për zgjedhjet: Edi Ramës i ka ikur buzëqeshja, e ka të vështirë me Berishën

Analisti dhe gazetari Çim Peka, ka bërë një shënim të shkurtër për rezultatin e zgjedhjeve të 14 Majit dhe zërat kritikë që kërkojnë largimin...

Dy ditë nga zgjedhjet, deklarata e Erion Veliaj: Ky është mandati im i fundit në Bashkinë e Tiranës!

Kryebashkiaku Erion Veliaj është shprehur mbrëmjen e sotme se ky është mandat i tretë i sapo fituar, do të jetë edhe i fundit i...

“E shkatërruat PD, shqiptarët ju thanë ikni”, komentuesi kapet me Edmond Spaho, ia kthen deputeti: Ti nuk votove fare, harrove se po haje fara

Deputeti demokrat Edmond Spaho ka reaguar pas rezultatit të zgjedhjeve në Qarkun e Korçës, ku Partia Demokratike nuk arriti të merrte asnjë bashki. Mirëpo,...

“Unë jam i lumtur që iu bashkova”, deputeti Agron Çela: Shkodra e tha fjalën e saj, tani i takon Benet Becit të transformojë

Agron Çela, deputet tashmë i Partisë Socialiste për Qarkun Shkodër, shkruan për fitoren e madhe të Benet Becit në kryeqendrën e veriut. Ai thotë...

Redjan Krali shtrëngon duart me kundërshtarët dhe pranon rezultatin e popullit të Kavajës

Redjan Krali, kryebashkiak i Kavajës dhe kandidat i Partisë Socialiste për një mandat të dytë, është larguar nga qendra e numërimit të votave dhe...

Ambasada e Britanisë mbështet raportin e OSBE: Të trajtohen shqetësimet për shit-blerje votash dhe presione

Ambasada e Britanisë së Madhe në Tiranë përshëndet raportin paraprak të OSBE për zgjedhjet e 14 Majit dhe vlerëson Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për...

Pjerin Ndreu ndan fotot me ekipin fitues të Lezhës dhe falenderon votuesit, i besuan një mandat të dytë

Kryebashkiaku socialist i Lezhës, Pjerin Ndreu ka publikuar pamje nga qendra e numërimit të votave në Lezhë dhe falenderon ekipin e tij për punën...

Ilir Meta thyen heshtjen, nuk pranon humbjen: Zgjedhjet vendore të 14 Majit në Shqipëri u asgjësuan që pa filluar!

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë për rezultatin e zgjedhjeve, duke mos pranuar dukshëm humbjen. Ai thotë...

Lajmet e fundit