Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

14 maj

Zgjedhjet e 14 majit, Partia e Lirisë denoncon “masakrën elektorale”: E ideuar dhe zbatuar nga PS, prokuroria të veprojë

Nënkryetari i Partisë së Lirisë Endrit Braimllari ka denoncuar edhe një herë maskarën elektorale të 14 majit. Ai në një deklaratë për media tha se...

“Mos flisni në emër të shqiptarëve”, Rama ironizon opozitën: Shqiptarët folën para 2 javësh, folën aq qartë sa i tronditi disa

Kryeministri Edi Rama teksa ka mbajtur fjalën në Kuvend, nuk ka lënë pa përmendur zgjedhjet e 14 majit dhe rezultatin e lartë që mori...

17 Maj 2023, 3 vite nga shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë

Sot, më 17 Maj bëhet 3 vit nga shembja e Teatrit Kombëtar në Tiranë. Në orët e para të mëngjesit të asaj dite (17 Maj...

Humbën thellë në zgjedhje, Meta i shkon në zyrë Sali Berishës

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar ditën e sotme në selinë blu, ku ndodhet ish-kryeministri Sali Berisha. Burime për media bëjnë me...

“Përçarja i dha frytet më 14 maj”, deputetja e PD: Lidershipi në të dy kampet duhet të largohet, t’ia lënë vendin projeteve të reja...

Deputetja e PD, Dhurata Çupi ka reaguar për humbjen e thellë të opozitës në zgjedhjet lokale të 14 majit. Çupi me anë të një postimi...

Kreu i KQZ jep shifrat zyrtare: Pjesëmarrja në zgjedhje ishte 38.22%, PS mori 53 bashki dhe “Koalicioni” 7-të

Kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka dhënë shifrat zyrtare sa i përket pjesëmarrjes në zgjedhjet e 14 majit. Celibashi tha se kanë...

Sali Berisha nuk duket fare në Selinë Blu, as Ilir Meta s’ka bërë asnjë reagim: Si janë “fshehur” liderët e koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Eshtë mesditë dhe lideri i koalicionit Bashkë Fitojmë Sali Berisha nuk është dukur akoma në selinë blu. Hera e fundit e daljes publike të tij...

Brohorima dhe duartrokitje, Devolli bën kthesën pas 30 vitesh, ia besojnë bashkinë PS

Duket se Partia Socialiste do të marrë drejtimin e Devollit pas 30 vitesh. Janë numër 48 kuti nga 49 në total dhe deri më tani...

“Koalicioni” drejt fitores në Mirditë, ish-deputetja: Treguam qe kemi skelet krenarie

Koalicioni “Bashkë Fitojmë” kryeson në Bashkinë e Mirditës me kandidatin Albert Mëlyshi. Deri më tani janë numëruar 37 kuti votash nga 48 dhe Albert Mëlyshi...

PS kryeson në shumicën e bashkive, Rama e nis ditën me foto nga selia e Partisë Socialiste

Partia Socialiste duket se po kryeson në shumicën e Bashkive, ku edhe në ato më të mëdhatë. Kryeministri Edi Rama teksa pret rezultatet përfundimtare ka...

Lajmet e fundit