Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1.5kmh
75 %
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
21 °
Mar
19 °
Mër
21 °
E shtunë, 23 Tetor, 2021
spot_img

TAG

13 tetori

13 tetori, Endrit Braimllari i LSI: KQZ po pengon partitë të regjistrohen në zgjedhje, në shtator do zbulojmë aksionin opozitar

Sekretari i Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari shprehet se 13 tetor do të mbahen zgjedhjet lokale pasi kjo është një datë kushtetuese. ...

PD dhe aleatët përçahen për 13 tetorin, PALOKA këmbëngul: Nuk ka zgjedhje me Edi Ramën kryeministër

Nënkryetari i PD-së Edi Paloka konfirmoi qëndrimin e selisë blu për të mos marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 13 tetorit, të dekretuara nga...

Refuzuan 13 tetorin, Braimllari: 4 anëtarët e KQZ i kanë thënë burgut hapu

Opozita drejton gishtin nga KQZ, që sipas saj 4 anëtarët kanë shkelur ligjin me refuzimin që i kanë bërë dekretit të Presidentit për 13...

“Ç’punë ke ti me zgjedhjet, në të cilat s’ke ndërmend të marrësh pjesë”, Patozi tallet me Bashën: O jurist

Kreu i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ironizon kryeopozitarin Lulzim Basha pas sulmeve ndaj KQZ-së për mosregjistrimin e disa partive aleate të PD-së në...

Dështon mbledhja e KQZ për kërkesën e aleatëve të Bashës për 13 Tetorin, 4 anëtarët e PS-së ikin me pushime, flet Zguri

Dështon mbledhja e KQZ për kërkesën e aleatëve të Lulzim Bashës lidhur me zgjedhjet e 13 Tetorit. Mësohet se 4 anëtarët...

A janë kushtetuese zgjedhjet e 13 Tetorit? Flet ish-presidenti Moisiu (Ç’THOTË PËR PËRPLASJEN CIVILE)

Ish-presidenti Alfred Moisiu ka folur për zgjedhjet vendore që do të zhvillohen ditën e nesërme dhe për datën e re të zgjedhjeve të dekretuar...

Dy ditë para zgjedhjeve, Veliaj MESAZH opozitës: Prisni 13 Tetorin, kapuni pas ëndrrës që ju dha Meta

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj theksoi edhe njëherë në rubrikën ‘Opinion’ në News 24 se zgjedhjet e 30 Qershorit do të zhvillohen. ...

Lajmet e fundit