Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

13 qershor

Fatbardh Kadilli shpalos programin e tij nga selia e PD: Kryetari, udhëheqësi politik i partisë për 4 vite! Pas zgjedhjeve, o bëhet kryeministër o...

Fatbardh Kadilli, kandidat për kryetar i PD në 13 qershor, është duke shpalosur nga selia e PD programin e tij për drejtimin e Partisë...

“Nuk po luajmë kungulleshkash këtu”, Arben Imami i ashpër me Bashën: Ky nuk jep listat e anëtarëve të PD, po sikur të jetë kryeministër?!...

Arben Imami, pjesë e grupimit “Për PD” thotë se Lulzim Basha nuk iu jep kandidatëve të tjerë që janë në garë për kryetar partie...

UDHËZIMI i PD për zgjedhjet: Kandidatët duhet të respektojnë njëri-tjetrin, do kenë vëzhguesit dhe numëruesit e vetë, procesin në nivel Dege e organizon Kryesia

Kryesia e e Partisë Demokratike ka miratuar dje katër kandidaturat për Kryetarin e ri. Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj janë...

Lisandër Hoxha tërhiqet nga gara për Kryetar të PD-së: Jo të gjithë anëtarët kanë të drejtë vote, komisioni është i njëanshëm, Partia është shkëputur...

Lisandër Hoxha, kandidat për kryetar i Partisë Demokratike, tërhiqet nga gara dhe lajmëron se nuk do të dorëzojë aplikimin sot në selinë blu. Sipas...

Fatbardh Kadilli dorëzon kërkesën në selinë e PD: Kandidoj për kryetar të Partisë! Lulzim Basha nuk del nga zyra

Fatbardh Kadilli, anëtar i Kryesisë së PD, ka shkuar sot në selinë e forcës politike ku aderon dhe ka dorëzuar formalisht kërkesën e tij,...

Zhvillime të papritura në PD: Enno Bozdo tërhiqet nga Komisioni për zgjedhjen e kryetarit të Partisë (Çfarë deklaroi mbrëmë para Këshillit)

Enno Bozdo, i propozuar si anëtar i Komisionit që do të organizojë zgjedhjet për kryetarin e Partisë Demokratike, raportohet se është tërhequr. Ky vendim...

“Aqif Rakipi për dy vjet ndenji pas derës së zyrës, nuk e prita asnjëherë”, Lulzim Basha sulmon ish-deputetin e PDIU

Kryedemokrati Lulzim Basha artikulon thuajse në çdo takim faktin se Aqif Rakipi, ish-deputet i PDIU e ka kërkuar për dy vjet rresht të takohet...

Zbardhet mbledhja e PD-së: “Lulzim Basha pranoi se në shtator do futet në Parlament, u ankua pse kritikët nuk presin përfundimin e ankimimeve”

Bujar Nishani, anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, zbardh detaje nga mbledhja e mbajtur dje në Këshill dhe Kryesi ku u vendos 13 qershori...

U përfol si kandidate, Kokalari: PD ka nevojë për ndryshim dhe reformim, nëse Basha do ta mbajë peng, diaspora do e dobësojë deri në...

Evi Kokalari, e përfolur si kandidate për kryetare e PD, komenton zhvillimet e mbrëmjes vonë dje në Partinë Demokratike, ku Kryesia dhe Këshilli Kombëtar...

“Dorëheqja e Bashës do ishte gafë politike e PD”, Artan Fuga: Zgjedhjet për kryetarin janë në 13 qershor, të kandidojë dhe ai, të mos...

Akademiku Artan Fuga thotë se kërkesa për dorëheqjen e Lulzim Bashës nga demokratët para zgjedhjeve të 13 qershorit 2021, do të ishte gafë politike...

Lajmet e fundit