Tirana
broken clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
75 %
3.6kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
5 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

TAG

13 qershor

Zgjedhjet e PD, MBYLLET Lezha, ja si u ndanë votat mes 4 kandidatëve

Ditën e djeshme janë zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e ri të PD-së, ku kandidonin Lulzim Basha, Agron Shehaj, Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli. Deri tani...

“Beteja ime nis sot”, Edith Harxhi thirrje Bashës: Po pengohen demokratët të votojnë se nuk kanë qenë aktivë në fushatë, nuk është normale

Edith Harxhi kandidate për kryetare të Partisë Demokratike, pak minuta më parë ka votuar në njësinë numër 5. Në një deklaratë për mediat ajo u...

Duke pritur radhën, Basha kandidati i parë që shkon për të votuar në zgjedhjet brenda PD

Kreu i PD-së Lulzim Basha është i pari nga kandidatët për kryetar të kësaj partie, që i është drejtuar kutisë së votimit. Basha shihet në...

Zgjedhjet në PD, demokratët sot i drejtohen kutive të votimit, vendosin kryetarin e ri

Sot anëtarët demokratë do të hedhin votën e tyre për të zgjedhur kryetarin e ri që do të drejtojë Partinë Demokratike. Kandidatët në garë për...

Të dielën janë zgjedhjet, Kadilli kritikon mbështetësit e Bashës: Forconi veten, mos prisni nga ai

Të dielën e 13 qershorit demokratët do të zgjedhin me votë kryetarin e ardhshëm të partisë. Kandidati për kreun e kësaj force politike, Fatbardh...

Në Mbretërinë e Bashkuar nis samiti i G7, pandemia e Covid-19 në qendër të bisedimeve

Ka filluar Samiti i Grupit të Shtatë të vendeve më të indrustrializuara të botës në Britaninë e Madhe. Ky është samiti i parë i...

Katër ditë nga zgjedhjet e PD, Shehaj në Tropojë: Demokratët duhet të votojnë ndryshimin më 13 qershor

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me demokratët në Tropojë. Shehaj ka postuar në “facebook” një...

Zgjedhjet në PD, Gjana: Agron Shehaj dorëzoi listë blof të komisionerëve, është e papranueshme

Kreu i Komisionit Zgjedhor në Partinë Demokratike, Jemin Gjana ka sjellë zhvillimet më të fundit për ecurinë e zgjedhjeve të 13 qershorit brenda partisë. Gjana...

Shehaj i përvishet Bashës: Mori vendime të gabuara dhe i la kauzat përgjysmë. Duhej të ikte pas dështimeve, por ka hallin e karriges

Një nga kandidatët për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike, Agron Shehaj ka ashpërsuar tonet duke “sulmuar” drejtpërdrejt liderin aktual të PD-së, Lulzim Basha....

Nuk përmbahet Nishani: Ç’a janë presidentë e kryeministra, t’iu konfiskohet pasuria, t’iu merren lugë e pirunj

Kreu i Këshillit Kombëtar në PD, Bujar Nishani ishte sot në Mat në krah të kandidates për kryetare partie, Edit Harxhi, në kuadër të...

Lajmet e fundit